Rīgas Porcelāna muzejs aicina uz tikšanos ar mākslinieku Imantu Klīdzēju

16. Maijs, 2018

Rīgas Porcelāna muzejs 18. maijā, plkst. 17.00 aicina uz cikla „Mākslinieks runā” kārtējo tikšanos. Muzeju dienā notiks saruna ar mākslinieku Imantu Klīdzēju (1956), kurš ir viens no atpazīstamākajiem latviešu keramiķiem. Paralēli radošajam darbam un dalībai izstādēs un starptautiskos simpozijos, mākslinieks strādā mākslas pedagoģijas jomā.


Saruna būs par porcelānā fiksēto kustību. Kārtība vai haoss? Paredzama vai pilnīgi neprognozējama subjektīvā patvaļa? Šie un citi jautājumi ir kalpojuši par pamatu jaunākajiem mākslinieka Imanta Klīdzēja darbiem, kas skatāmi viņa personālizstādē „Kustības dimensija”. Pēc porcelāna dzimtenē Ķīnā gūtiem iespaidiem, ilggadējas pieredzes porcelāna veidošanā un virpošanā, nerimstošas intereses par struktūru porcelānu, nu ir pienākusi kārta jauniem eksperimentiem. Savukārt Imanta Klīdzēja darbu minimālistiskā estētika ir palikusi nemainīga. Tajos faktūra ir vienlīdz svarīga kā idejiskais vēstījums.

Pasākumā „Mākslinieks runā” Imants Klīdzējs pastāstīs, kā ir tapuši jaunākie darbi, ar kādiem izaicinājumiem nācās saskarties darba procesā un kādas estētiskās vērtības bija svarīgi iemiesot izstādes darbos.

Starptautiskajā muzeju dienā - 18. maijā - visi interesenti varēs apmeklēt Rīgas Porcelāna muzeju bez maksas visas dienas garumā no plkst. 11.00 līdz 18.00. Līdz ar to arī pasākumā „ Mākslinieks runā” ieeja būs bezmaksas ieeja.

Imanta Klīdzēja personālizstāde „ Kustības dimensija” Rīgas Porcelāna muzejā būs skatāma līdz 10. jūnijam.