Rīgas Porcelāna muzejs aicina uz J.Bergina personālizstādi

2. Augusts, 2018

No 17. augusta līdz 14. oktobrim Rīgas Porcelāna muzejā būs apskatāma Jura Bergina personālizstāde „No Ābela līdz Kainam”.


Juris Bergins ir viena no ekstravagantākajām personībām latviešu keramiķu vidū. Viņa rokraksts spilgti iezīmējas Latvijas un Eiropas mākslas ainā. Alegoriskās un provokatīvās kompozīcijas tiek atlietas porcelānā un apgleznotas virsglazūras tehnikā. Fakts, ka priekšmeti veidoti kā tējkannas vai krūzes var palikt neievērots uz spilgtā vēstījuma fona. Mākslinieks strādā ar sociāli kritiskām un politiskām tēmām. Asi un precīzi novērojot un fiksējot laikmeta zīmes, viņš tās trāpīgi ietver savās asprātīgajās kompozīcijās. Autors teju raksta savu alternatīvo pasaules vēsturi. Atpazīstamie Bībeles tēli, mijoties ar mākslas vēstures replikām un laicīgās pasaules personībām, zīmoliem un simboliem, savietoti mākslinieka darbos veido jaunus kontekstus, radot arī līdz šim, iespējams, neuzdotus jautājumus. J. Berginam patīk spēlēties arī ar valodu nozīmēm un asociācijām. Mākslinieks izaicina skatītāju drosmīgi tulkot viņa stāstu, neatstājot vienaldzīgu.

Juris Bergins pašlaik dzīvo un strādā Lietuvā. Mākslinieks pazīstams ar savu ekstravaganto rokrakstu - košiem, simbolu pilniem darbiem, kas veido asprātīgas atsauces uz laikmeta artefaktiem. Izstādē Rīgas Porcelāna muzejā tiks eksponēti mākslinieka unikālie autordarbi, kas tapuši pēdējo gadu laikā.

Foto: publicitātes