Rīgas Porcelāna muzejā būs skatāma H.I.Melnbārdes personālizstāde „Iemesls būt”

13. Februāris, 2018

No 15. februāra līdz 15. aprīlim Rīgas Porcelāna muzejā būs skatāma Helgas Ingeborgas Melnbārdes personālizstāde „Iemesls būt”. Izstādes ietvaros 16. martā paredzēta arī tikšanās ar mākslinieci ciklā „Mākslinieks runā”.


„Šī izstāde ir mans sirdsapziņas pasūtījums, jo liktenis vēlējis uz notikumu atlūzām pierakstīt gaismu. Rakstāmspalva noskūpsta balto virsmu un estētiski huligāniskos mezglojumos izvijas līnija. Sabiezē krāstoņi emocionālā uzšķērdumā un neprognozējami lietu kārtību izjauc reljefa faktūra,” tā par personālizstādi „Iemesls būt” stāsta māksliniece Helga Ingeborga Melnbārde.

Viņa turpina: „Manas radošās „garšvielas” ir nemainīgas – mūzika, dzeja, gaisma”. Māksliniece atzīst, ka savu darbu idejas smēlusi gan Sv. Asīzes Franciska un mātes Terēzes atziņās, gan zviedru rakstnieka Tomasa Transtrēmera dzejā. Tāpat mūzika un skatuves māksla ir mākslinieces garīgā maize.

Helgas Ingeborgas Melnbārdes porcelāna apgleznošanas rokraksts ir ekspresīvs un košs. Darbos māksliniecei patīk eksperimentēt ar dažādu tehniku salikumiem un kombinācijām, par kurām daudzi teiktu, ka tās nav iespējamas. Izstādē būs skatāmi pēdējo gadu darbi un izlase no senāk tapušiem apgleznotiem šķīvjiem.

Helgai Ingeborgai Melnbārdei paralēli aktīvai radošajai darbībai ir plaša pedagoģiskā pieredze. Māksliniece ir Latvijas Universitātes docente un kopš 1975. gada vada pašas dibināto tautas lietišķās mākslas studiju „Vāpe”, kas darbojas Latvijas universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes paspārnē. Piedalās izstādēs un simpozijos.