Rīgas Porcelāna muzejā būs laikmetīgās keramikas izstāde „Klons”

8. Jūnijs, 2018

No 16. jūnija līdz 12. augustam Rīgas Porcelāna muzejā būs apskatāma laikmetīgās keramikas izstāde „Klons”, kas veltīta mūsdienu tehnoloģiju lomai. Izstādē būs keramikas darbi, kuru radīšanai kādā no posmiem tikušās izmantotas jaunākās tehnoloģijas, piemēram 3D printeris u.c.. Digitālo tehnoloģiju pielietojums idejas vai paša darba izstrādes procesā ir konceptuāla izvēle jeb princips.


Izstādes „Klons” ideja ir skaidrojama divos aspektos (atklājot vārda divējādo nozīmi). No vienas puses māla klons ir sens latviskās identitātes kods, kas saistās ar keramikas materiāla izcelsmi un pamatīgumu. No otras puses klons norāda uz mūsdienu tehnoloģiju iespējām - radīt klonu jebkurai lietai. Apvienojot šos abus aspektus mākslinieki katrs sava darba ceļu meklēs caur pašportreta prizmu.

Izstāde prezentē piecus dažādus latviešu māksliniekus, kuri veido arī jauno keramiķu izglītības bāzi, strādājot Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedrā. Izstādē piedalās: Dainis Lesiņš, Jevgēnija Loginova, Ainārs Rimicāns, Anna Rubene-Zīdere un Līga Skariņa. Katrs no viņiem savā veidā ir spilgti mākslinieki ar savu raksturīgo rokrakstu, kas šoreiz sadarbosies vienotai izstādes tēmai un koncepcijai.