Rīgas pludmales: kādi jaunumi sagaida atpūtniekus?

18. Maijs, 2018

Astoņas Rīgas pilsētas peldvietas Vecāķos, Lucavsalā, Vakarbuļļos, Rumbulā, Daugavgrīvā, pie Ķīšezera, Bābelīša ezera un Ķīpsalā ir gatavas sākt vasaras sezonu un uzņemt apmeklētājus. Tostarp pirmo reizi šogad Zilais karogs plīvos arī Vecāķu peldvietā. Šopavasar daudzas pludmales ir “uzposušas spalvas” un ir gatavas uzņemt atpūtniekus ar ne tikai sakoptu vidi, bet arī saremontētu un jaunu inventāru.


Pārdaugava

Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcija  apsaimnieko 3 oficiālās peldvietas – Vakarbuļļi, Daugavgrīva un Lucavsala.

Foto: Riga.lv

Izpilddirekcija peldvietas uztur kārtībā visu gadu, taču aprīlī un maijā ,līdz 15.maijam, kad oficiāli sākas peldsezona un līdz pat peldsezonas beigām, peldvietās tiek uzstādīti koka celiņi, informācijas zīmes, atkritumu konteineri, pludmales soli, pārģērbšanās kabīnes, pārvietojamie sanitārie mezgli, kā arī nepieciešamības gadījumā tiek veikti smilšu līdzināšanas darbi un smiltīs sapūstā inventāra atrakšanas darbi. Peldsezonā peldvietās savu darbību uzsāk glābšanas dienests.  Iedzīvotāju drošībai peldvietas tiek norobežotas ar bojām un atsevišķi tiek ierīkotas bērnu peldvietas.

Vakarbuļļu peldvietā tiek atvērts dušas paviljons.

Tā kā pašvaldība ir izpildījusi visus nepieciešamos kritērijus, arī šogad Vakarbuļļu peldvietā plīvos Zilais karogs, kas liecina par starptautiskiem vides kvalitātes standartiem atbilstošu jūras ūdeni un pilnībā labiekārtotu pludmali.

Foto: Riga.lv

Lucavsalas peldvietā peldsezonā ir pieejama infrastruktūra cilvēkiem ar kustību traucējumiem, iespējams izmantot peldratus, ir  izvietota pārģērbšanās kabīne cilvēkiem ar kustību traucējumiem.  Arī  Vakarbuļļu peldvietas aprīkojums dod iespēju pie jūras atpūsties cilvēkiem ar kustību traucējumiem, ir nodrošināta iespēja piebraukt pie ūdens  pa laipām un uzturēties uz īpaši izveidotām platformām, pašvaldība nodrošina arī īpaši piemērotu dušas paviljonu.

Vasaras sezonā peldvietās izmantojami pludmales volejbola un futbola laukumi, darbojas kafejnīcas. Peldvietu apmeklētāji var izmantot bezmaksas autostāvvietas.

Visās oficiālajās peldvietās diennakts režīmā darbojas glābšanas stacijas. Peldsezonas laikā pludmalēs dežurē medicīnas darbinieki. Tostarp speciālisti  regulāri veic ūdens monitoringu, lai tā kvalitāte atbilst higiēnas prasībām un iedzīvotāji ūdenī var doties pavisam droši. 

Speciālisti  regulāri veic ūdens monitoringu. Pēc peldūdens kvalitātes monitoringa datiem, šā gada 7. un 8. maijā Vakarbuļlu, Daugavgrīvas un Lucavsalas peldvietās ūdens kvalitāte atbilst higiēnas prasībām un iedzīvotāji ūdenī var doties pavisam droši.

Ziemeļi

Bērnu rotaļu laukumā ir veikts esošo rotaļu elementu remonts, nomainot bojātos elementus. Tāpat arī tiks vērtētas iespējas bērnu rotaļu laukuma papildināšanai ar jauniem rotaļu elementiem.

Austrumi

Rīgas Austrumu izpilddirekcija   apsaimnieko vienu oficiālu peldvietu -  “Rumbula”.

Peldvietas  teritorijas uzkopšanu nodrošina SIA “Clean R”. Peldūdens kvalitātes pārbaudi nodrošina Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “Bior”. Peldvietā darbojas glābšanas stacija.

Foto: Riga.lv

Jau veikti sagatavošanas darbi peldsezonas sagatavošanai – smilts kārtas papildināšana peldvietas zonā, zāles pļaušana, piebraucamā grants ceļa, kas ved no Maskavas ielas līdz pludmalei, remontdarbi. Ir veikta peldvietas “Rumbula” gultnes tīrīšana, krūmu apauguma izciršana un peldvietas teritorijas labiekārtošana. Teritorijā ir uzstādīta ziedu piramīda, kurā šobrīd zied pavasara ziedi, bet vasaras ziedu kompozīcija mainīsies pirms Jāņiem.

Peldvietā “Rumbula” pieejami sanitārie mezgli, tai skaitā viens cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Lai risinātu situāciju un mazinātu draudus ceļu satiksmes organizācijā pie peldvietas “Rumbula”, ir izstrādāta un VAS Latvijas valsts ceļi un Rīgas domes Satiksmes departamentā saskaņota ceļu satiksmes organizēšanas tehnisko līdzekļu uzstādīšanas shēma, kas ierīkota 11. maijā.

No 15. maija pie peldvietas darbojas saldējuma tirdzniecības kiosks.