Rīgas pašvaldības policisti sīvās cīņās Losandželosā iegūst zelta un sudraba medaļas

14. Augusts, 2017

Piektdien Pasaules policistu un ugunsdzēsēju sporta spēlēs (WPFG) Rīgas pašvaldības policists Edgars Simanovičs startēja pusmaratonā un ieguva sudraba medaļu. Neskatoties uz laika starpību un saspringto grafiku, medaļas ieguvējs pavēstīja, ka 21 km garā distance bijusi ļoti grūta ar daudziem kāpumiem, tāpat skrējienu būtiski ietekmējuši Losandželosas laika apstākļi, proti, skrējiena dienā termometra stabiņš pārsniedzis vairāk kā 30 grādus.


Neilgi pēc šīs uzvaras Rīgas pašvaldības policisti iekštelpu volejbolā ieguva 1.vietu, atstājot aiz sevis Krievijas un Polijas likumsargus. Pēc tam sekoja pirmās basketbola spēles.

Foto: Rīgas Pašvaldības policija

Rīgas kārtības sargiem pirmā spēle notika ar Losandželosas policistiem. Dramatiskā cīņā Rīgas kārtības sargi ar rezultātu 60:61 piekāpās LA komandai. Tomēr nākošajās spēlēs tika uzvarētas Kanādas un Spānijas komandas. Šodien gaidāmi nākošie starti izslēgšanas spēlēs. Savukārt individuālajās sacensībās Igors Podčeredņičenko ieguva ceturto vietu lodes grūšanā.

Foto: Rīgas Pašvaldības policija

Jau iepriekš ziņojām, ka 5.augustā Rīgas pašvaldības policisti devās uz Pasaules policistu un ugunsdzēsēju sporta spēlēm, kas šogad norisinās Losandželosā, ASV. Pirmajā sacensību dienā Rīgas pašvaldības policiste Linda Celmiņa lodes grūšanā ieguva bronzas medaļu.

Foto: Rīgas Pašvaldības policija

Vērienīgais pasākums iesākās ar Losandželosas policijas priekšnieka un mēra uzrunu sacensību dalībniekiem. Rīgas kārtības sargi jau ciemojušies Latviešu biedrības namā, kur iepazinās ar Losandželosā dzīvojošajiem latviešiem. Savukārt, vakar, policisti devās pie Losandželosas policistiem un iepazinās ar viņu darba specifiku. Viens no rajoniem, kurus mūsu kārtības sargi apmeklēja bija Komptona. ASV kolēģi pastāstīja kā cīnās pret narkotiku izplatību, vietēju bandu kariem un apšaudēm, tostarp, arī mānīgi skaistās pilsētas nabadzības radītajām sekām.

Foto: Rīgas Pašvaldības policija

Rīgas policijas komanda spēlēs piedalās 19 dalībnieku sastāvā: Rīgas pašvaldības policiju pārstāv Toms Celmiņš, Guntis Vanags, Guntis Buķis, Mārtiņš Dzērve, Intars Ķimenītis, Toms Lamberts, Linda Celmiņa, Normunds Jurāns, Igors Podčeredņičenko un Edgars Simanovičs. Rīgas Brīvostas pārvaldes Ostas policiju pārstāv Raimonds Vaikulis, Kaspars Alksnis, Edijs Neilands, Rolands Brenčs, Mārtiņš Ļabis, Gatis Augustans, Ugis Pukitis, Andris Vindelis un Artis Zīders.

Rīgas policijas sporta komanda kopumā piedalīsies 13 sporta veidos. Tie ir basketbola sacensības 3 pret 3, basketbola sacensības 5 pret 5, airēšana divniekos vīriešiem, airēšana divniekos MIX , body building sacensības vīriešu grupā, bench press - svara stieņus spiešanā guļus, Push-Pull, teniss, pusmaratons, pludmales volejbols un volejbols, kā arī viseksotiskākais - skrējiens debesskrāpī 80 stāvu ēkā.

Foto: Rīgas Pašvaldības policija

Pasaules policijas un ugunsdzēsēju sporta spēles norisināsies Losandželosā no 6. līdz 16. augustam. Tās ir ļoti vērienīgas – ik reizi tajās piedalās vidēji 12 tūkstoši sportistu no 70 valstīm, sporta veidu un dalībnieku skaits ir lielāks pat kā Olimpiskajās spēlēs un šīs spēles ir īpaši prestižas tieši konkrēto profesiju pārstāvjiem (policisti, ugunsdzēsēji un glābēji).