Rīgas pašvaldības policija turpina kontrolēt sejas aizsegu lietošanas ievērošanu sabiedriskajā transportā

18. Jūnijs

Lai pārbaudītu sejas aizklāšanas ievērošanu sabiedriskajā transportā, Rīgas pašvaldības policija (RPP) kopā ar “Rīgas satiksmes” kontrolieriem no 9. līdz 15. jūnijam veica 15 reidus, pārbaudot 321 transportlīdzekli. Bez mutes un deguna aizsega konstatētas 548 personas, izdalītas 249 medicīniskās sejas maskas.


Rīgā ikdienā tiek veikti pārsvarā sadzīviska rakstura pārkāpumi, kas parasti saistīti ar alkohola vai narkotiku lietošanu, kā arī vienkāršu nevērību.

Alkohola lietošana veicina vandālismu

RPP Videonovērošanas centra darbinieki 13. jūnijā Teātra ielā pamanīja jauniešus, kuri rāva laukā puķes no puķu dobes. Raiņa bulvārī vainīgās personas - 4 ārzemju pilsoņi – tikai aizturētas.
Divām personām tika noformēti protokoli par sīko huligānismu, vienai papildus protokols par atrašanos sabiedriskā vietā ar atvērtu alkoholiskā dzēriena iepakojumu. Trešajai personai tika noformēts protokols par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās un atrašanos sabiedriskās vietās reibuma stāvoklī.

Grupveida kautiņš starp sievietēm Gobas ielā

RPP Videonovērošanas centra darbinieki 14. jūnijā Gobas ielā pamanīja kautiņu starp sievietēm – notikuma vietā bija aptuveni 20 personas, no kurām vairākas kāvās. Personas tika izšķirtas. Veicot pārrunas, tika noskaidrots, ka sākotnēji kautiņš sācies uz ielas starp divām personām, savstarpējo nesaskaņu risināšanas laikā, kā rezultātā vienai personai pazudis tālrunis, savukārt otrai bojātas zelta rotaslietas. Tika noskaidrots, ka arī vienai sievietei kautiņa laikā pazudusi zelta ķēdīte ar kulonu.
Uz notikuma vietu izsaukti NMPD darbinieki, kuri, apskatot 5 kautiņā iesaistītās sievietes, informēja, ka hospitalizācija nevienai no viņām nav nepieciešama. 7 personas tika nogādātas VP Kurzemes iecirknī. Apskatot Rīgas pilsētas publiskās Videonovērošanas kameras ierakstus, tika ievērotas divas sievietes, no kurām viena pacēla no zemes, iespējams, vīrieša tālruni, un ielika to somā, pēc kā devās projām. Sieviete tika atpazīta.

Statistika
RPP laika periodā no 9. jūnija līdz 15. jūnijam pavisam reģistrēts 3861 notikums (no tiem 1054 ar mobilās lietotnes palīdzību) un saņemti 264 iesniegumi.
Pavisam pagājušajā nedēļā RPP redzeslokā nonākušas 2430 personas, no kurām 202 aizturētas. Reģistrēti 1023 administratīvie pārkāpumi, no tiem 729 par auto stāvēšanas un apstāšanas noteikumu neievērošanu autovadītājam klāt neesot.