Rīgas pašvaldības policijā no 7. līdz 13. aprīlim saņemti 390 izsaukumi par ārkārtas stāvokļa ierobežojumu neievērošanu

15. Aprīlis

Rīgas Pašvaldības policijā ( RPP) laika periodā no 7. līdz 13. aprīlim pavisam reģistrēti 4554 notikumi (no tiem 882 ar mobilās lietotnes palīdzību). Tāpat saņemti 114 personu iesniegumi.


Šī nedēļa pagāja Lieldienu brīvdienu svinēšanā. Un, lai gan valstī tika veikta it plaša sabiedrības informēšana par Lieldienu svinēšanu individuāli mājsaimniecībās, tāpat neiztika bez pārkāpumiem. Saņemti 390 izsaukumi par ārkārtas stāvokļa ierobežojumu neievērošanu, konstatēti 123 ārkārtas situācijas ierobežojumu neievērošanas gadījumi patrulējot. Salīdzinājumam, iepriekšējā nedēļā tikai 14 ārkārtas situācijas ierobežojumu neievērošanas gadījumi. Tāpat pašvaldības policija veica 238 reidus par ierobežojumu neievērošanu. Pavisam kopumā apsekotas 1564 adreses un policijas redzeslokā nonākusi 135 personas, kuras neievēroja noteiktos ārkārtējās situācijas ierobežojumus.

Pavisam konstatēti 242 ārkārtas situācijas ierobežojumu neievērošanas gadījumi (tas ir par 62 % vairāk nekā iepriekšējā nedēļā), no tiem seši par sociālās distancēšanās nenodrošināšanu sabiedriskās ēdināšanas vietās.

Ja iepriekšējās nedēļās, gatavojot notikumu apskatu, priekšplānā bija dažādas kriminālas darbības, tad tagad lielākoties tikai pulcēšanās pārkāpumi. Tā 8. aprīlī, patrulējot Dzelzavas ielā, RPP Vidzemes pārvaldes darbinieki stāvlaukumā pamanīja aptuveni deviņu personu kompāniju, kura, pamanot policistus, aizgāja aiz mājas stūra. Apsekojot notikuma vietu, policisti konstatēja, ka kompānija nav izklīdusi un turpina pulcēties, savā starpā neievērojot divu metru distanci. Patruļa apstājās, lai cilvēkiem aizrādītu par pulcēšanos. Personas savstarpēji attālinājās un sāka izklīst, taču viens, pēc vizuālām pazīmēm nepilngadīgs jaunietis, sāka izturēties bravūrīgi, apgalvoja, ka neko nav pārkāpis. Jaunieša izelpā bija sajūtama specifiska alkohola smaka. Jaunietis tika aizturēts, personas datu pārbaudē noskaidrots, ka viņš ir 17 gadu vecs. Viņam tika veikta alkohola ietekmes pārbaude un noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. Un šādu līdzīgu gadījumu ir desmitiem!

Joprojām spēkā ir arī SIA „Rīgas satiksme” noteiktie ierobežojumi braukšanai sabiedriskajā transportā, un iedzīvotāji ir lūgti izmantot personiskos auto, velosipēdus vai pārvietoties kājām. Bet kāds Rīgas iedzīvotājs bija izdomājis, ka arī ar zagtu elektronisko skrejriteni var pārvietoties gana droši. 12. aprīlī Kurzemes pārvaldes darbinieki saņēma izsaukumu uz Dzegužu ielu, kur iespējams, atrodas nozagti elektroniskie skrejriteņi. Notikuma vietā tika sastapts policijas izsaucējs, kurš paskaidroja, ka viņa pārstāvētā firma apkalpo nomas skrejriteņus un no rīta ir saņemts GPS signālu par to, ka divi skrejriteņi ir paņemti no Daugavgrīvas ielas, bez to aktivizēšanas caur mobilo lietotni. Skrejriteņu nomas uzņēmuma darbinieks informēja, ka visiem skrejriteņiem ir uzstādīta GPS izsekošanas sistēma, un tā uzrāda, ka abi skrejriteņi atrodas dzīvojamā mājā Dzegužu ielā. Līdz valsts policijas ierašanās brīdim, pašvaldības policijas darbinieki novēroja ēku. Kāpņu telpā tika ievērots manāmi iereibis vīrietis, kurš no otrā stāva dzīvokļa nonāca lejā un atkal aizgāja uz dzīvokli. Pēc vīrieša atgriešanās dzīvoklī, kāpņu telpā sāka skanēt signalizācija. Skrejriteņu īpašnieks atpazina skrejriteņu signalizāciju. Policijas darbinieki devās uz otro stāvu, kur kāpņu telpā skrejriteņi tika atrasti - abiem bija nolauzti vadības bloki. Kāpnēs redzētā vīrieša dzīvokļa atkritumu maisā tika atrasti arī abi nolauztie vadības bloki. Un vīrietim nekas cits neatlika kā atzīties zādzībā.

Tā kā valstī skolēniem noteiktas attālinātās mācības un tādi ārpusstundu pasākumi kā mūzikas skolas un sporta pulciņu nodarbības nenotiek, arvien vairāk nepilngadīgie aizturēti smēķējot un lietojot alkoholiskos dzērienus.

13. aprīļa vēlā vakarā ap plkst. 23.00 Ziemeļu pārvaldes darbinieki saņēma izsaukumu uz Bernātu ielu, kur pamestā ēkā skraidot bērni. Notikuma vietā, netālu no nama, uz ielas atradās trīs jaunieši - viena meitene un divi zēni. Tika noskaidroti jauniešu personas dati. No viena jaunieša bija jūtama alkoholam raksturīga smaka. Viņš tika aizturēts un nogādāts dežūrdaļā, lai veiktu alkohola ietekmes pārbaudi. Jaunietim izelpā konstatēja 1,76 promiles, tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, par aizturēšanu informēta bērna māte.

Neskatoties uz noteiktajiem ierobežojumiem sabiedrisko vietu apmeklēšanā, nedēļas laikā RPP darbinieku redzeslokā nonāca 146 nepilngadīgas personas, no tiem meklēšanā bija izsludinātas trīs. Apsekotas 123 nepilngadīgo dzīvesvietas un pulcēšanās vietas, noformētas 16 izpildes lietas ,,Par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu bērniem”, kas ir par deviņām vairāk, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

Pavisam pagājušajā nedēļā Rīgas Pašvaldības policijas redzeslokā nonākušas 1828 personas, no kurām 207 aizturētas. Reģistrēti 878 administratīvie pārkāpumi, no tiem 689 par auto stāvēšanas un apstāšanas noteikumu neievērošanu autovadītājam klāt neesot. Tāpat Rīgas ūdeņos atrasti un izņemti 16 nemarķēti zvejas rīki.

Foto: