Rīgas Pašvaldības policijā no 24. līdz 30.martam reģistrēti 4154 notikumi

1. Aprīlis

Marts Rīgas Pašvaldības policijā ( RPP) noslēdzies ne mazāk aktīvi kā februāris - pavisam reģistrēti 4154 notikumi (no tiem 1001 ar mobilās lietotnes palīdzību), kas ir par 11 % vairāk kā iepriekšējās nedēļās. Tāpat saņemti 167 personu iesniegumi.


Joprojām patrulējošiem policistiem vislielāko „darba lauku” sagādā uz ielām satiktie alkoholisko dzērienu lietotāji, kā arī nepilngadīgie smēķētāji. Neskatoties uz noteiktajiem ierobežojumiem sabiedrisko vietu apmeklēšanā, nedēļas laikā RPP darbinieku redzeslokā nonāca 96 nepilngadīgas personas, no tiek sešas - par pārkāpumiem.Apsekotas 133 nepilngadīgo dzīvesvietas un pulcēšanās vietas.

Policisti īpaši pievērš uzmanību ārkārtas stāvokļa ierobežojumu kontrolei. Saņemti 46 izsaukumi par ārkārtas stāvokļa ierobežojumu neievērošanu, konstatēti 11 ārkārtas situācijas ierobežojumu neievērošanas gadījumi patrulējot, veikti 10 reidi par ierobežojumu neievērošanu. Pavisam kopā apsekotas 223 adreses. Tā arī sestdienā, 28. martā, policijas darbiniekiem, patrulējot Kalnciema ielā, nācās apsekot Kalnciema kvartāla tirgu. Ierašanās brīdī tirgū darbojās aptuveni 30 tirdzniecības teltis, kurās tirgoja pārtikas izstrādājumus, apģērbus u.c. Tirgus teritorijā vienīgā zīme par divu metru distances ievērošanu bija izvietota pie kafejnīcas durvīm. Tika izsaukta tirgus organizatore, kura, pēc brīdinājumu uzklausīšanas, paskaidroja, ka nekavējoties sāks novākt tās preces, kuru pārdošana ierobežota noteikumos „Par ārkārtas situācijas nodrošināšanu”.

Astronomiskā pavasara iestāšanās nenoliedzami vilina izklaidēm svaigā gaisā, arī šajā laikā, kad ierobežota publiska pulcēšanā. Tā 27. martā Ziemeļu pārvaldes darbinieki saņēma izsaukumu uz Pāvu ielu, kur apmēram 50 metrus no kuģīšu piestātnes personas kurinot ugunskuru un lietojot alkoholu. Notikuma vietā policisti sastapa trīs personas, kuras sēdēja uz soliņa un blakus soliņam esošajā atkritumu konteinerā dedzināja zarus. Personas paskaidroja, ka ir vēlējušās cept šašliku un nopeldēties. Personu datu pārbaudes laikā noskaidrots, ka viena no personām izsludināta meklēšanā. Pārējās divas personas paņēma savas mantas un devās prom, bet meklēšanā esošā nogādāta iecirknī un nodota Valsts policijas darbiniekiem.

Pēdējās nedēļās, kopš izsludināta ārkārtas situācija un cilvēki aicināti vairāk uzturēties mājās, pieaudzis ģimenes konfliktu izsaukumu skaits.

Pēdējo divu nedēļu laikā vidējais ģimenes konfliktu izsaukumu skaits ir palielinājies. Laika posmā no 13. februāra līdz 25. martam kopumā Rīgas Pašvaldības policija devusies uz 174 izsaukumiem par konfliktiem ģimenē, bet no 26. – 30. martam – uz 25 izsaukumiem.

Lai gan kopējais konfliktu skaits ir pieaudzis, vērojams, ka lielākajā daļā gadījumu konflikts atrisinājies līdz ar policijas ierašanos. Proti, ir palielinājies ķildu skaits, taču fiziskas vardabības gadījumu skaits ģimenēs pagaidām nav pieaudzis.

Foto:

Pavisam pagājušajā nedēļā Rīgas Pašvaldības policijas redzeslokā nonākušas 1516 personas, no kurām 186 aizturētas. Reģistrēti 1127 administratīvie pārkāpumi, no tiem 892 par auto stāvēšanas un apstāšanas noteikumu neievērošanu autovadītājam klāt neesot.