Rīgas pašvaldības policija: nepilngadīgo statistika ir satraucoša

19. Februāris

2018. gadā, salīdzinot ar 2017. gadu, par 37% pieaudzis nepilngadīgo veikto likumpārkāpumu skaits. Galvenie likumpārkāpumi, kuru dēļ pusaudži nokļuvuši Rīgas pašvaldības policijas redzeslokā, ir smēķēšana, alkohola lietošana un atrašanās uz ielas pēc plkst. 22.00.


Tāpat pagājušogad par 16% pieaudzis pret pusaudžiem vērsto likumpārkāpumu skaits. Kopumā fiksēti 735 gadījumi, kad pusaudži cietuši no pieaugušo vardarbības.

"Mēs saprotam, ka esam saskārušies tikai ar aisberga redzamo daļu. Šī proglēma, visticamāk, nezaudēs savu aktualitāti arī šogad. Tāpēc Rīgas pašvaldības policija cītīgi strādās pie šiem jautājumiem. Mūsu uzdevums ir parūpēties par pašiem neaizsargātākajiem pilsētas iedzīvotājiem," paskaidroja Rīgas pašvaldības policijas priekšnieks Juris Lūkass.

Tāpat Lūkass atzīmēja, ka cilvēku uzmanība ir pievērsta nepilngadīgo tiesību aizsargāšanas problēmai. Cilvēki sākuši daudz viežāk ziņot par ģimenēm, kurās aug bērni un ir aizdomas par nelabvēlīgu vidi vai vardarbību pret pusaudžiem.

"Mēs visi atceramies traģiskos gadījumus, kuros iesaistīti bērni un kas sabiedrībā izsaukuši plašu rezonansi. Tagad ir palielinājies skaits tādu gadījumu, kad iedzīvotāji ziņo policijai pat tad, ja bērns nav apģērbts atbilstoši laika apstākļiem," papildina Lūkass, atzīmējot, ka viena no policijas prioritātēm, tāpat kā iepriekš, būs situācijas ar nepilngadīgajiem.

Taču pašvaldības policijas vadītājs uzsver, ka ir nopietns kadru trūkums - pagājušogad bijuši pieejami tikai nedaudz vairāk kā 100 cilvēki, un tas apgrūtina kārtības sargu darbu. Tāpēc pašvaldības policija gatavojas attīstīt videonovērošanas sistēmu, kas ļaus operatīvāk reaģēt uz likumpārkāpumiem.