Rīgas pašvaldības 2019. gada budžeta prioritātes būs sociālā drošība un izglītības nozare
Bērnudārzu audzēkņu bezmaksas ēdināšanu nodrošinās no 1. septembra

7. Marts, 2019

Rīgas pašvaldības šī gada budžeta prioritātes būs sociālā drošība un izglītības nozare, liecina šodien Rīgas domes Budžeta komisijā izskatītais projekts. Pašvaldības budžetā paredzēts palielinājums privāto pirmsskolas izglītības iestāžu līdzfinansējumam, kas sasniegs jau 19,9 miljonus eiro. Tas ļaus vairāk nekā 6000 bērniem nodrošināt līdzfinansējumu līdz 246 eiro mēnesī. Budžeta projektā arī paredzēts finansējums pirmsskolu izglītības iestāžu audzēkņu ēdināšanai no šī gada 1. septembra. Budžetā paredzēts papildus finansējums sociālai nozarei, lai nodrošinātu sociālo pakalpojumu pieejamību rīdziniekiem.


Investīciju programmā ir iekļauti jau 2018. gadā uzsāktie projekti par kopējo summu 35,6 miljoni eiro, tostarp paredzot finansējumu Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijai un sociālās dzīvojamās mājas ar veselības centru būvniecībai Mežrozīšu ielā. Jauniem investīciju projektiem izglītības un veselības nozarē plānots novirzīt 16 miljonus eiro. Savukārt satiksmes nozarē plānots realizēt Krasta ielas rekonstrukciju un Brasas tilta atjaunošanas darbus 13,7 miljonu eiro apjomā.

Ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu plānots realizēt tādus investīciju projektus kā Salu tilta 2. kārtas atjaunošana, Austrumu maģistrāles pieslēguma ostai izveide, pārvada pār dzelzceļa līniju Rīga-Skulte ar pievadceļiem izbūves uzsākšana, Austrumu maģistrāles izbūve posmā Ieriķu - Vietalvas iela izbūves uzsākšana, Jāņa Čakstes gatves (Zemgales virziena maģistrālā) transporta mezgla izveides I kārtas uzsākšana, Rīgas Angļu un Rīgas Zolitūdes ģimnāziju renovācijas uzsākšana.

Ar 2019. gada 1. septembri plānots atalgojuma palielinājums pašvaldības darbiniekiem un šim mērķim paredzēti 3,6 miljoni eiro, kas ietekmēs arī 2020. gada budžeta bāzes izdevumus 9,6 miljonu apmērā. Finanšu departaments veica pašvaldības budžeta un darba samaksas palielinājuma novērtējumu, tajā skaitā novērtēja amatus, kuriem ir plānots straujāks algu pieaugums kā vidēji pašvaldībā. Piemēram, Rīgas bāriņtiesas darbinieki saņems algas palielinājumu no 100 līdz 220 eiro apjomā.

Algu palielinājumu 50 līdz 70 eiro apjomā saņems arī izglītības iestādēs strādājošie skolotāja palīgi (auklītes), pirmsskolu, sporta skolu ārsti, medmāsas u.c. Savukārt līdz 10% apmērā no amatalgas darba samaksas pieaugumu sagaidīs pašvaldības sociālie darbinieki un aprūpētāji.

Budžetu plānots apstiprināt Rīgas domes sēdē 27. martā.