Rīgas pašvaldība piešķirs teju pusmiljonu eiro līdzfinansējumu 38 dzīvojamo māju remontdarbiem

16. Aprīlis, 2019

Rīgas pašvaldības komisija otrdien, 16. aprīlī, atbalstīja 463 000 eiro pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanu 38 daudzdzīvokļu mājām dažādiem ēku remontdarbiem – gan iekšdarbiem, gan fasāžu un jumtu atjaunošanai. Kopējā remontu summa šīm ēkām plānota 926 000 eiro, no kuras pusi segs pašvaldības līdzfinansējums.


Šajās 38 mājās ir aptuveni 2500 dzīvokļu, kuros jau tuvākajā laikā uzlabosies dzīves kvalitāte.   2018. gadā Rīgas dome kopumā atbalstīja 48 projektus, bet šogad jau 38 projektus.

Komisija arī nolēma vēl astoņām mājām dot 60 dienu laika kļūdu labošanai projektu pieteikumos.

23. aprīlī plkst. 12 Rīgas domes sēžu zālē paredzēta svinīga līgumu noslēgšana ar dzīvojamo māju pārstāvjiem par līdzfinansējuma piešķiršanu.

Kā vēstīts, pagājušajā gadā tika apstiprināta jauna programma, kas paredz sniegt pašvaldības finansiālu atbalstu dzīvokļu īpašnieku biedrībām ne tikai energoauditu veikšanai, bet arī daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas tehniskās paraugdokumentācijas izstrādei. Līdzfinansējumu 50 % apmērā var saņemt arī energoefektivitātes pasākumiem un dzīvojamās mājas atjaunošanas darbiem. Tika arī izveidota komisija, kas izvērtē iesniegtos priekšlikumus un lemj par līdzfinansējuma piešķiršanu.

Jaunā programma jau guvusi lielu dzīvokļu īpašnieku biedrību ievērību, jo kopš pagājušā gada vairāku simtu māju iedzīvotāji ir interesējušies par nepieciešamajiem dokumentiem.