Rīgas pašvaldība paplašinās sociālās aprūpes centru „Stella maris”

30. Novembris, 2017

Rīgas pašvaldība nākamo gadu laikā iecerējusi ievērojami paplašināt ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas centru „Stella maris”, gan uzlabojot esošās telpas, gan uzbūvējot jaunu korpusu.


Šis pansionāts ir ļoti pieprasīts, un tajā vēlas iestāties daudzi vecāka gadagājuma cilvēki. Jau tagad „Stella maris” administrācija pakāpeniski remontē telpas un palielina vietu skaitu, labiekārto teritoriju. Pašlaik tiek domāts par esošo telpu remonta turpināšanu, jauna korpusa būvniecību, jaunu pacēlāju izvietošanu un teritorijas tālāku sakārtošanu. 

Foto: f64

„Stella maris” darbu sāka 1994. gadā un patlaban nodrošina sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu 116 klientiem, kuri izvietoti divos aprūpes namos. Lai nodrošinātu klientu drošību un nepieciešamo aprūpi, pamatojoties uz katra individuālajām vajadzībām, ir izveidota specializēta nodaļa personām ar demenci. „Stella maris” priekšrocība ir lieliskā atrašanās vieta starp jūru un upi. Centra teritorijā ir savs parks, kurš ieskauj ēkas.

Foto: f64

Lai „Stella maris” iemītnieki saņemtu viņu vajadzībām atbilstošu aprūpi, tajā strādā 55 darbinieki. „Stella maris” iemītnieki ir pensijas vecuma cilvēki, pilngadīgas personas ar invaliditāti. No 116 klientiem lielākajai daļai - 50 klientiem - ir uzstādīta diagnoze „demence”. Daudzi klienti ir mazkustīgi, un viņiem nepieciešama ievērojama palīdzība pašaprūpē.

Centrs saviem klientiem nodrošina dzīvojamo platību, kas iekārtota atbilstoši klientu vajadzībām un funkcionālajam stāvoklim. Iemītnieki dzīvo 48 istabās: sešās vienvietīgās, 18 divvietīgās, 17 trīsvietīgās, sešās četrvietīgās istabās un vienā piecvietīgā, kas sadalīta ar mēbelēm divās daļās.

Foto: f64

„Stella maris” tiek organizētas dažādas aktivitātes, pieejams plašs nodarbību un pasākumu klāsts - dzimšanas dienu un nacionālo svētku svinēšana, rokdarbi, floristika, galda spēles, dārzkopība, dažādi turnīri, vingrošana, galda spēles, atmiņas treniņi, deju un kustību un mūzikas terapiju nodarbības, nūjošana u.c.. Iemītnieki iespēju robežās dodas ekskursijās, pastaigās gar jūru, apmeklē koncertus, baznīcu, atbilstoši katra konfesionālajai piederībai.

Foto: f64

Foto: f64

Foto: f64

Foto: f64