„Rīgas meži” darbinieki par to, kāpēc rīdzinieki aizvien retāk zog puķes

5. Oktobris, 2016

Darbs Rīgas dārzos un parkos nekad neapstājas. Ziemā šeit aizvāc sniegu un vēja nolauztos koku zarus, pavasarī apstāda puķu dobes, vasarā – pļauj zāli un ravē nezāles, rudenī – novāc vasaras ekspozīciju, stāda tulpju un narcišu sīpolus, grābj kritušās lapas. Rīgas dārzos un parkos vienmēr ir lērums darāmo darbu. Portāls riga.lv ar uzņēmuma „Rīgas meži” dārzniekiem devās uz Esplanādi, lai apskatītu, kas pašlaik notiek pilsētas zālājos un puķu dobēs.


Puķu dobju laukums pie Barklaja de Tolli pieminekļa ir aptuveni 300 kvadrātmetru liels. Vasarā šeit aug begonijas, iresīnes, piretri, samtenes, heliotropi, vībotnes un citas puķes. Kopumā šai puķu dovei šovasar iepirkti 9698 stādi. Sākoties rudens saliem, šīs puķes vairs nepriecē acis, tāpēc tās no dobēm jānovāc. Seši cilvēki trīs stundu laikā tās novāc, lai vestu uz Getliņu atkritumu poligonu.

Foto: Nora Krevņeva

Esplanādē, papildus puķu dobei pie Barklaja de Tolli pieminekļa, ir arī vairākas citas. Kādas puķes tajās stādīt un kā tās izaudzēt – to lemj štata ainavu dizaineris, kas seko līdzi jaunākajām modes tendencēm. Un šovasar „Rīgas meži” ar lepnumu puķu dobē pie Raiņa pieminekļa izaudzējuši piecu šķirņu hortenzijas. Līdz šim šie jūtīgie krūmi tādā daudzumā puķu dobēs nav stādīti.

Foto: Nora Krevņeva

Marika Kuhtarska par dārznieci „Rīgas mežos” strādā jau astoņus gadus. Darba pietiek katru dienu – pavasarī jāstada puķes, vasarā – jāravē, rudenī – jānovāc vasaras kompozīcija un jāstāda pavasara puķu sīpoli. Sniega un rudens lapu, nolauzto koka zaru aizvākšana, zālienu pļaušana, lai parki vienmēr būtu ideālā stāvoklī, - tas prasa ikdienas darbu. „Es no sava darba saņemu prieku. Pavasarī stādām puķes, pienāk cilvēki un saka, ka mēs esam malači, radām tādu skaistumu. Redzu sava darba rezultātu – ziedošas puķu dobes, nopļauts zālājs, kārtība un skaistums. Tas nes visvairāk prieka,” – stāsta Marika.

Foto: Nora Krevņeva

Astoņu gadu laikā Marika ne vienu reizi vien ir saskārusies ar vandālismu. „Ir tādi džentlmeņi, kas plūc ziedus no pilsētas puķu dobēm. Taču varu teikt, ka vandāļu kļūst arvien mazāk un mazāk. Mainās domāšana, cilvēki kļūst kulturālāki. Protams, gadās, kad kaut kas tiek nolauzts, taču tas vairs nenotiek masveidīgi,”- stāsta Marika

Foto: Nora Krevņeva

„Rīgas meži” dārznieki stāda puķes 22 puķu dobēs visā pilsētā. Kopumā puķu dobēs, ko apsaimnieko „Rīgas meži”, katru vasaru tiek iestādīti aptuveni 70 tūkstoši puķu stādi.

Foto: Nora Krevņeva

Pašlaik parkā tiek grābtas lapas – katru dienu vairak nekā 20 kubikmetru lapu tiek aizvestas uz Getliņu poligonu. Tie ir pieci šādi nelieli kravas auto!