Rīgas mākslinieks piedāvā apgleznot ēkas fasādi

6. Aprīlis, 2017

Dainis Rudens ir mākslinieks, kurš strādā monumentālās glezniecības jomā. Viņa darbi jau priecē rīdziniekus, bet skaistuma, kā zināms, nekad nevar būt par daudz. Dainis vēršas pie Rīgas māju īpašniekiem – ja vēlaties izrotāt fasādi, dāvājot mājai jaunu dzīvi, vērsieties pie viņa! 


Rīgas fasāžu monumentālās glezniecības projekts “Atdod savu fasādi” norit trešo reizi. Pirmo divu reižu rezultāti jau priecē rīdziniekus – tie ir darbi uz kādas Sarkandaugavas mājas fasādes “Sarkanā”, “Saule. Pērkons. Daugava” uz mājas sienas Tallinas ielā, kā arī 20 latu banknotes motīvi uz ēkas pilsētas centrā.

 “Es īstenoju šo bezpeļņas projektu, lai ienestu pilsētā jaunas vizuālas vēsmas apkaimju iedzīvotājiem, kā arī lai kvalitatīvi pašrealizētos. Monumentālā glezniecība pilsētai dod šarmu, tādu kā rozīnīti. Es vēlos, lai mani darbi priecētu rīdziniekus un pilsētas viesus ilgus gadus. Kaut gan ar laiku tie noveco, es tādējādi būšu atstājis savas pēdas,” dalās Dainis.

Dainis izvēlēsies vienas ēkas fasādi, uz kuras veidos zimējumu. 

“Kritēriji ir vienkārši – lai ēkai ir divu līdz trīs stāvu augstumā un atļauja to darīt. Saskaņojam skici un es sāku strādāt,” stāsta Dainis.

Kas attiecas uz atļaujām, zīmējuma veidošana uz sienas ir jāsaskaņo ar Rīgas Būvvaldi. Pirmkārt, ja māja dalās dzīvokļu īpašumos, tas ir kopīpašums, tad šī ideja jāapspriež ar tiem, kas šajā mājā dzīvo. Un tikai pēc saskaņošanas ar iedzīvotājiem jāiet uz Būvvaldi, lai iegūtu atļauju. Tā arī nepieciešama gadījumā, ja mājai, uz kuras sienas vēlies zīmēt bildi, ir tikai viens īpašnieks. Būvvalde novērtē skici un to, vai zīmējums iekļaujas apkārtējā vidē.

Gadījumā, ja vēlaties, lai mākslinieka darbs parādītos arī uz jūsu mājas sienas, sazinieties ar viņu – info@dainisrudens.lv vai Facebook – Rudens Stecil.