Rīgas likumsargi no ūdenstilpnēm izceļ 7 nelegālus zvejas tīklus

10. Septembris, 2018

8. septembrī neilgi pēc pulksten 18.00 Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki, apsekojot vairākas Rīgas ūdenstilpnes, Vecdaugavā netālu no krasta pamanīja ievietotu murdu. Tīkla pārbaudes laikā atklājās, ka zvejas rīks ir nemarķēts. Nelegālajā zvejas tīklā zivis netika atrastas.


9. septembrī neilgi pēc pulksten 11.00 RPP Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki, apsekojot Ķīšezeru, pamanīja ūdenī ievietotu murdu. Pārbaudot zvejas rīku, konstatēts, ka tas ir nemarķēts. Murdā zivis netika atrastas.

Likumsargi, turpinot apsekot Ķīšezeru, pavisam netālu atrada vēl vienu nemarķētu murdu. Tīklā atrasta viena zivs, kas nekavējoties no tā atbrīvota un ielaista atpakaļ ūdenī.

Nedaudz vēlāk, pulksten 12.35, Ķīšezerā iepretim Jaunciema gatvei policisti pamanīja vairākus ūdenī ievietotus zvejas tīklus. Pārbaudot tos, atrasti četri nemarķēti murdi. Tīklos atrastas deviņas zivis un septiņi vēži. Dzīvās radības no tīkla atbrīvotas un ielaistas atpakaļ ūdenī.

Tīklu piederību notikuma vietās nebija iespējams noskaidrot. Kopā konfiscēti septiņi nelegālie tīkli.

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss nosaka, ka par zveju iekšējos ūdeņos bez attiecīgās atļaujas, aizliegtā vietā, aizliegtā laikā vai ar aizliegtiem zvejas rīkiem uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus vai bez tās.