Rīgas Latviešu biedrība aicina noskatīties izrādi “Sievasmāte”

15. Janvāris, 2019

Katru gadu Rīgas Latviešu biedrības Teātra komisija rīko kādas izcilā latviešu drāmas meistara Mārtiņa Zīverta mazāk iepazītas lugas lasījumu. Šogad uz skatuves kāps Siguldas Tautas teātris, lai atveidot lugu “Sievasmāte”.


“Autors apakšvirsrakstā šo darbu nosaucis arī par Pirandello joku. Viens no itāļu dramaturga Pirandello filozofijas un daiļrades pamatmotīviem ir patiesības nenosakāmība, ko, nākot uz mūsu izrādi, būtu vērts paturēt prātā. Savulaik M.Zīverts, uz laikmeta norisēm paskatoties it kā no malas, secinājis, ka dzīve bieži vien atgādina gluži neticamu teātra spēli. Darbība”Sievasmātē” notiek vienā telpā, kurā no ārpasaules ienāk notikumi un paradoksālas situācijas.

Nenoteiktības, noslēpumainības, dīvaini haotisku un absurdu norišu atmosfēra kļūst kā zīme mūsdienu pasaulei, kurā nedrīkst zaudēt savu galvu un pastāvīgo domāšanu, nedrīkst izslēgt iespēju, ka ar tevi gribēs manipulēt lai parādītu kādas tev nepieņemamas lietas, un galu galā liek domāt par to, kas mēs esam un cik akli vai redzīgi dzīvojam,” – stāsta režisore Ārija Liepiņa-Stūrniece, kura arī iestudējusi Latvijā maz izrādīto lugu “Sievasmāte”.

Luga “Sievasmāte” tiks izrādīta skatītājiem 26.janvārī plkst. 16.00 Rīgas Latviešu biedrības Kamīnzālē (Merķeļa ielā 13). Izrādē izmantotas un iekļautas pasaules džeza mūzikas pērles. Ieeja par ziedojumiem.