Rīgas kamerkoris “Ave Sol” aicina uz Karla Orfa oratorijas “Carmina burana” atskaņojumu

21. Februāris

2019. gadā leģendārais Rīgas kamerkoris "Ave Sol" svin savu pusgadsimta jubileju.  Jubilejas koncertā 21. martā plkst. 19.00 VEF Kultūras pilī diriģenta Andra Veismaņa vadībā izskanēs Karla Orfa monumentālā un dzīvi apliecinošā oratorija "Carmina burana".


"Carmina burana" jubilejas atskaņojumā "Ave Sol" uzstāsies ar Valsts akadēmisko kori “Latvija”, jauno spožo latviešu soprānu Marlēnu Keini un lielisko igauņu vāgnertenoru Mati Turi. Kopā ar dziedoņiem būs Liepājas Simfoniskais orķestris, ritma spēles virpinās pianisti Agnese Egliņa un Mārtiņš Zilberts, un visu vēl jo iespaidīgāku darīs horeogrāfs Agris Daņiļevičs un deju skola “Dzirnas”.

Foto: publicitātes

Oratorijas viens no pamatmotīviem te ir likteņa rata griešanās – visi būs kaut reizi mūžā dzirdējuši slaveno ievadkori – himnu Fortūnai jeb likteņdievei. Taču šis darbs vienlaikus ir arī pavasara plaukšanas prieka un austošas mīlestības pārpilns – ziema aizgājusi, jel mīli mani uzticīgi un līksmi, pasaule, tu esi prieka un mīlas valstība. Netiek aizmirsta iespēja pavilkt uz zoba klosteru amatpersonas, vīns līst un kārtis lido, un tad – klusa maiguma noskaņas un spēkpilnas iekāres mirkļi mijas mīlas valstībā. Viena no skaistākajām kantātes lappusēm ir soprāna dziesma “In trutina” jeb “Šūpolēs” – manā prātā mīlas kaisle un šķīstība šūpojas kā divos svaru kausos. Karls Orfs izmanto vienkāršas melodijas, labprāt ļaujas ritma stihijai, rāda spēku, maigumu un atgādina par pamatlietām – mīlestību un pasaules kārtību.

Biļetes nopērkamas SIA “Biļešu paradīze” kasēs un internetā.

Pasākumu rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Koncertorganizācija "Ave Sol".