Rīgas jaunieši Brēmenē izpelnās stāvovācijas!

26. Oktobris, 2018

Katru gadu Rīgas mūzikas skolu talantīgākie mūziķi dodas uz Brēmeni, lai kopīgi muzicētu, mācītos, gūtu starptautisku pieredzi simfoniskā orķestra darbībā, kā arī, lai satiktu savus vienaudžus un draudzētos.


Brēmenē jau gandrīz 20 gadus notiek projekts " Starptautiskais jauniešu simfoniskais orķestris", kurā pulcējas jaunie mūziķi no dažādām valstīm un gatavo koncertprogrammas.

Projekta laikā dažādu valstu jaunieši iegulda pamatīgu darbu, lai sagatavotu koncertprogrammu diriģenta Martina Lenca (Martin Lentz) vadībā. Šogad, laikā no 26. septembra līdz 7. oktobrim, 12 valstu jaunie mūziķi sagatavoja koncertprogrammu, kurā atskaņoja Gustava Holsta (Gustav Holst) opusa „Planētas” visas septiņas daļas, arī Ferenca Lista (Ferenc Liszt) un Klemensa Rinkovska (Clemens Rynkowski) skaņdarbus. Šajā laikā jaunieši, arī orķestra Latvijas dalībnieki, gan tikās mēģinājumos, lai iestudētu jauno koncertprogrammu, gan rīkoja draudzības vakarus, lai iepazītos ar vienaudžiem no citām valstīm un pārējos orķestra dalībniekus iepazīstinātu ar sevi, pastāstītu par Rīgu un Latviju. Projekts noslēdzās ar galā koncertiem Brēmenes lielākajā koncertzālē „Glocke”.

Foto: publicitātes

Šogad Latviju Starptautiskajā jauniešu simfoniskajā orķestrī pārstāv Rīgas mūzikas skolu apvienotā simfoniskā orķestra dalībnieki. Brēmenē jauno Rīgas mūziķu sniegums tiek ļoti labi novērtēts, tādēļ ar katru gadu pieaug uzaicināto dalībnieku skaits.

Foto: publicitātes

Šogad orķestrī starp 12 valstu mūziķiem muzicēja 12 jaunieši no dažādām Rīgas mūzikas skolām. „Turklāt varam būt lepni, ka rīdziniekiem tiek uzticētas gan instrumentu solopartijas, gan instrumentu grupu koncertmeistaru pienākumi,” uzsver Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamenta mūzikas un mākslas skolu programmas vadītāja Inese Rone.

Foto: publicitātes

Viņa stāsta, ka Brēmene ir viena no senākajām Rīgas sadraudzības pilsētām un viens no ļoti nozīmīgiem šīs pilsētu sadarbības projektiem ir Rīgas mūzikas skolu audzēkņu dalība Starptautiskajā jauniešu simfoniskajā orķestrī Brēmenē, kā arī atzīmē ka Rīgas jaunieši jau ir saņēmuši uzaicinājumu arī 2019. gadā piedalīties šajā projektā.

Projekts „Starptautiskais jauniešu simfoniskais orķestris” Brēmenē norisinās jau gandrīz 20 gadus, to organizē Brēmenes Mūzikas skola. Projektu atbalsta Vācijas Federālā ģimenes, senioru, sieviešu un jaunatnes lietu ministrija, Brēmenes pilsēta, kā arī vairākas sabiedriskās organizācijas.