Rīgas Dzemdību nams saņem dāvanā iekārtu jaundzimušo medicīniskā stāvokļa novērtēšanai

13. Jūnijs

Rīgas dzemdību nams dāvanā saņēmis medicīnisku ierīci, ar kuras palīdzību jaundzimušajiem varēs izmērīt oglekļa dioksīda un skābekļa daudzumu asinīs bez nepieciešamības veikt dūrienu un ņemt asins analīzes.


Kad piedzimst bērns, savu gatavību dzīvei viņš apliecina ar spēju patstāvīgi elpot. Aptuveni 12% jaundzimušo pirmajās dienās nepieciešams elpošanas atbalsts. Lai šo atbalstu sniegtu profesionāli, nenodarot mazulītim kaitējumu, ir nepieciešams regulāri kontrolēt asinsgāzu daudzumu asinīs. Jaunais aparāts, ko Jaundzimušo intensīvās terapijas nodaļa saņēma dāvinājumā no Dzemdību nama fonda par fondam ziedotajiem līdzekļiem, ļaus veselības monitoringu veikt bez nepieciešamības veikt sāpīgo dūrienu pirkstiņā asins analīžu noņemšanai.

Minētā ierīce ir nepieciešama jaundzimušajiem, kuri nākuši pasaulē priekšlaicīgi, dzimuši ar iedzimtām kaitēm vai kuri dzemdību laikā ir piedzīvojuši ārkārtas situāciju. Intensīvās terapijas nodaļā uzstādītā ierīce ļaus medicīniskajam personālam pareizi novērtēt mazo pacientu stāvokli.