Rīgas domes priekšsēdētājs ar Ķīnas vēstnieku vienojas par ciešāku sadarbību tirdzniecības jomā

28. Novembris, 2019

Rīgas domes priekšsēdētājs trešdien, 27. novembrī, tikās ar Ķīnas vēstnieku Latvijā Lianu Dzjaņcjuaņu, kurš pie mēra bija ieradies iepazīšanās vizītē.


Rīgas domes priekšsēdētājs uzsvēra, ka ļoti augstu vērtē Latvijas un Ķīnas attiecības, un pauda uzskatu, ka jādara viss, lai draudzīgās attiecības tiktu attīstītas ne tikai starp valstīm, bet arī pilsētām. Rīga jau ir sadraudzības pilsētas Pekina un Sudžou, bet ir iecere nākotnē veidot sadraudzību arī ar Harbinu, kuras mērs nesen viesojās Rīgā.

„Neraugoties uz attālumu un to, ka Latvija ir daudz mazāka par Ķīnu, jādara viss iespējamais, lai attīstītu sadarbību izglītības, ekonomikas, kultūras, tūrisma un sociālajās jomās,” norādīja Rīgas domes priekšsēdētājs.

Arī Ķīnas vēstnieks uzsvēra abu valstu un pilsētu sadarbības nozīmi, atzīmējot, ka tas ir svarīgi vispārējai izaugsmei. Sadarbība īpaši uzlabojusies pēdējo gadu laikā, attīstoties abu valstu ekonomikai. L. Dzjaņcjuaņs kā pozitīvu piemēru abu valstu sadarbībai ekonomikā minēja „Rīgas laku un krāsu rūpnīcu”, kuras produkcija atzīta par labāko Pekinas jaunās lidostas veidošanā un arī notiekot sarunas par iespēju piedalīties Harbinas jauno ēku krāsošanā. Tāpat Ķīnā aizvien populārākās kļūst Latvijas pārtikas preces – rupjmaize, medalus, piena produkti, kā arī ļoti iecienīta esot „Stendera” produkcija.

Amatpersonas atzina, ka ekonomikas sakaru uzlabošanai abām valstīm aktīvāk jāpiedalās izstādēs. Rīgas domes priekšsēdētājs norādīja, ka drīzumā vajadzētu sarīkot Rīgas pārstāvju vizīti Ķīnā, līdzi aicinot mūsu uzņēmējus un sarīkojot apaļā galda tikšanos ar Ķīnas uzņēmējiem.

L. Dzjaņcjuaņs arī norādīja, ka Ķīnas investoriem ir liela interese par Latviju, piemēram, viens no lielākajiem Ķīnas uzņēmumiem Latvijā kā pirmajā no Austrumeiropas valstīm plāno attīstīt gēnu pētniecību.

Rīgas domes priekšsēdētājs arī atzīmēja, ka jāturpina attīstīt abu valstu sadarbība tūrisma attīstīšanā, piebilstot, ka mūsu valsts pārstāvjiem noteikti vajadzētu redzēt, kā Ķīnā tagad attīstās arhitektūra, pārņemot pozitīvo pieredzi arī pie mums. Noteikti būtu nepieciešama arī sadarbība starp arhitektu organizācijām.

Rīgas mērs un Ķīnas vēstnieks sarunā vienojās, ka būtu nepieciešams palielināt kravu apjomus, kas tiek piegādāti pa dzelzceļu uz Rīgas brīvostu.