Rīgas domes līdzfinansētie kursi pieaugušajiem: piedāvājums martam un aprīlim

28. Februāris, 2019

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments publicējis jaunu sarakstu ar galvaspilsētas pašvaldības līdzfinansētajiem kursiem, kas paredzēti rīdziniekiem, kuri ir vecāki par 18 gadiem. Piedāvājums ir plašs – valodas, datorkursi un grāmatvedības kursi, dažādi rokdarbi, kā arī psiholoģijas un personības pašpilnveides kursi.


Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskais centrs regulāri (ik pa diviem mēnešiem) plāno un īsteno neformālās izglītības kursus rīdziniekiem. Kursi norit darbadienu vakaros (dažreiz arī sestdienās) dažādās Rīgas apkaimēs, nodarbību tēmas iespējams atrast jebkurai gaumei. Piemēram, Āgenskalnā var pieteikties zīmēšanas pamatiem un zīda apgleznošanai, kā arī apgūt aktiermeistarības pamatus, kurus varēs izmantot arī ikdienā un profesionālajā darbībā. Savukārt centrā var pieteikties uz nodarbībām, kurās izstāstīs par prāta trenēšanas tehnikām, vai arī apgūt kursu, kurā stāstīs par to “Kā sadzīvot (sadarboties) ar “sarežģītiem” cilvēkiem?”. Starp piedāvātām nodarbībām var atrast arī kursus, kuri palīdzēs pilnveidot savas zināšanas par mājsaimniecību, piemēram, biskvīta ruletes gatavošana un noformēšana, apģērbu konstruēšana un šūšana, kā arī psiholoģijas kursi un datorkursi. Savukārt Purvciemā, starp kopējā nodarbību klāsta, var apmeklēt mācību programmu “Kāpēc bērni un pusaudži “slikti” uzvedas?”.

Ir pavisam lēti kursi un tādi, kuri maksā vairāk kā simts eiro. Taču, ja salīdzina ar piedāvājumu tirgū, tad Rīgas domes līdzfinansētie kursi ir daudz lētāki.

Jāatzīmē, ka no rīdzinieku iemaksām par kursiem veidojas lektoru atalgojums. Savukārt Rīgas pašvaldība apmaksā telpu īres, komunālos izdevumus, tehnikas, materiālu kopēšanu u.c. izdevumus, tāpēc arī kursi ir lētāki nekā parasti.

Informāciju par to, kādi kursi noritēs martā un aprīlī, kur un cik par tiem ir jāmaksā – meklējiet ŠEIT vai arī RIIMC mājaslapā.