Rīgas dome piešķir papildu finansējumu sociālās jomas darbiniekiem

28. Marts, 2018

Rīgas dome otrdien, 27.martā, nolēma ar šā gada budžeta grozījumiem piešķirt 353 359 eiro piemaksām sociālās jomas darbiniekiem galvaspilsētā.


No šīs summas 239 581 eiro plānots izlietot Rīgas Sociālā dienesta darbiniekiem naudas balvai minimālās mēnešalgas apmērā, bet 113 778 eiro - Rīgas domes Labklājības departamenta darbinieku piemaksām.

Papildu līdzekļu piešķiršana nepieciešama, lai iespēju robežās stiprinātu darbinieku kapacitāti un būtu iespējams veikt piemaksu par papildu darbu, par vakantas amata vietas aizpildīšanu un cita darbinieka aizvietošanu, kā arī būtu iespēja veikt kompetentāko darbinieku motivēšanu un apbalvošanu.

Ir vairāki faktori, kas tiešā veidā paaugstina sociālās jomas darbinieku noslodzi, darba intensitāti un ietekmē motivāciju, piemēram, pastāvošās aktuālās problēmas valstī, un īpaši Rīgā, kas liek pašvaldībai ieviest daudzveidīgus sociālos pakalpojumus - aprūpes pakalpojumus veciem cilvēkiem, audžuģimeņu kustību, jauniešu antisociālās uzvedības mazināšanas pakalpojumu programmas. Tāpat savu ietekmi atstāj jauna tiesiskā regulējuma ieviešana nacionālā līmenī.