Rīgas domē noritējis Starptautiskais labdarības tirdziņš (FOTO)

3. Decembris, 2018

Pirmajā ziemas dienā Rīgas domē noritējis Ziemassvētku labdarības tirdziņš. Jau 22 reizes pēc kārtas starptautiskais tirdziņš ļāvis rīdziniekiem izbaudīt svētku atmosfēru no dažādiem pasaules nostūriem – izbaudīt kaimiņvalstu un tālu zemju virtuvi un iegādāties Ziemassvētku cienastus un dāvanas tuviniekiem. To, kā šis pasākums aizvadīts, varat apskatīt Riga.lv reportāžā!


Pagājušajā sestdienā, 1. decembrī, Rīgas dome durvis vēra simtiem rīdzinieku un dažādu pasaules valstu pārstāvjiem.

Šajā dienā galvenajā pilsētas ēkā ikviens varēja cienāties ar labi pazīstamām un neierastām svētku delikatesēm un pirms svētkiem izvēlēties dāvanas visai ģimenei un draugiem – rokām darinātas rotaļlietas, rotājumus, suvenīrus un saldumus no visas pasaules.

Foto: Riga.lv

Gaisā virmoja svaigi ceptu gardumu smarža, visapkārt – jautra svētku burzma teju visās pasaules valodās. Tā izskatās svētku brīnums! Itāļu stendā varēja nogaršot “Ferrero” šokolādi, savukārt Krievijas vēstniecība pārdeva gan saldumus un pīrāgus, gan grāmatas un pat patvārus. Te atrodami tradicionālie vācu kliņģeri, tēja no Azerbaidžānas un ukraiņu pelmeņi, plīša pandas no Ķīnas, uzbeku plovs, pitas maize un humuss no Izraēlas, Turku saldumi un gardumi no Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Tirgū atrodams arī mūsu, latviešu stends – te var iegādāties bērnu grāmatas, “Laimas” zefīrus un pat svaigus burkānus.

Foto: Riga.lv

Šāda labdarības tirdziņa mērķis ir pirms svētkiem nostiprināt dažādu kultūru un tautu sadarbību, tādējādi palīdzot cilvēkiem, kuri nonākuši sarežģītās situācijās.

Visi līdzekļi, kas iegūti no preču tirdzniecības, tiks ziedoti labdarībai – pateicoties Starptautiskā Sieviešu kluba un Rīgā dzīvojošo ārvalstnieku iniciatīvai pagājušogad tirgū tika savākti aptuveni 40 tūkstoši eiro.

Visa nauda tika novirzīta 14 labdarības organizācijām, lai palīdzētu bērniem ar īpašām vajadzībām, jaunajām māmiņām, vientuļiem vecajiem ļaudīm un no vardarbības cietušiem cilvēkiem no visas Latvijas.

Labdarības tirdziņu rīkoja Rīgas Starptautiskais sieviešu klubs un ārvalstu vēstniecības.

Fotogalerija: