Rīgas Domā noritēs koncertu cikls "Latvijas rudens"

14. Oktobris, 2019

Piecos koncertos no 16. līdz 29.oktobrim Rīgas Domā izskanēs latviešu mūzikas koncertcikls «Latvijas rudens».


Tajā piedalīsies Valsts Akadēmiskais koris LATVIJA un Māris Sirmais, vokālā grupa Ars Antiqua Riga un Uģis Prauliņš, mecosoprāni Ieva Parša un Laura Grecka, saksofonists Artis Sīmanis, kā arī mūsu izcilie ērģelnieki Kristīne Adamaite, Ligita Sneibe, Aigars Reinis, Jānis Pelše.

Sagaidāmi arī īpaši pārsteigumi - Jēkaba Nīmaņa, Uģa Prauliņa un Paula Dambja skaņdarbu pirmatskaņojumi, kā arī vairāki Latvijas pirmatskaņojumi - Ēriks Ešenvalds, Ligita Sneibe, Indra Riše un Dzintra Kurme-Gedroica. Sevišķs notikums - Tālivalža Dekšņa CD atklāšanas koncerts, kurā muzicēs profesora bijušie studenti - Diāna Jaunzeme-Portnaja, Larisa Carjkova, Una Cintiņa un Aigars Reinis. Šajā diskā apkopota profesora (in memoriam) vairāk kā 20 gadu laikā ieskaņotā latviešu ērģeļmūzika, kas līdz šim vēl nav tikusi izdota.

Rīgas Doms ir kas vairāk par vēsturi - tas ir iedvesmas avots latviešu komponistiem, latviešu ērģeļmūzikas centrs un šūpulis. Šeit ir pirmatskaņota lielākā daļa latviešu komponistu ērģeļmūzikas, šeit atklātas visdaudzveidīgākās variācijas kamermuzicēšanai.

«Latvijas rudens» - tie ir izcili Latvijas mākslinieki, pirmatskaņojumi, latviešu mūzika no klasiķiem līdz laikabiedriem, tā ir iespēja runāt par Latvijai aktuālām tēmām.

Visi koncerti ar video translāciju baznīcas zālē.

Sīkāka informācija www.doms.lv

Cenas biļetēm sākot no 10 eiro.