Rīgas Centrāltirgus ziedu pārdevēji: “Šodien stāvēsim līdz pēdējam!”

1. Septembris, 2017

Iecienītākie ziedi nemainīgi ir gladiolas, dālijas, asteres un krizantēmas. Eksotikas cienītājiem vai tiem, kuri vēlas izcelties – milzīgas saulespuķes un smaržīgas lilijas. Rīgas Centrāltirgū pirms Zinību dienas ir īsts “ziedu pārpilnības rags”. Neskatoties uz stipro vēju, ziedu pārdevēji sola strādāt līdz pat vēlam vakaram.


Pusaudži un vecāko klašu skolēni izvēlas ziedus patstāvīgi, mazāki bērni – kopā ar vecākiem. 

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Diāna tirgo iecienītās metru augstās gladiolas. Ir arī lielāki eksemplāri. Saka, ka pirms 1. septembra tie esot galvenie ziedi, kurus izpērk tik ātri, ka tikko iespējams pagūt “papildināt rezerves”, līdz šim brīdim jau esot izpirktas vairākas partijas. Visvairāk pircēju viņa sagaidījusi no rīta un pusdienlaikā.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Renāta pārdod retāk sastopamās saulespuķes un lilijas. Atzīmē, ka cenas nav pacēlusi, tirgo tāpat, kā ikvienā parastā dienā. Bet godīgi atzīstas, ka lilijas nav katram, skolotājiem tomēr esot pieņemts pirkt citas puķes. 

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Rudīte, kura pati strādā skolā, ar meitu Rūtu ir izvēlējušās vairāku veidu ziedus. “Tas nav tikai meitai, nesīšu arī uz darbu kolēģiem…” 

Foto: Riga.lv

Man ar pirmo septembri asociējas tieši gladiolas, tāpēc tās arī meitai Luīzei Patrīcijai nopirku. Viņa dosies jaunā skolā (Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolā) otrajā klasē, dāvinās ziedus savai jaunajai skolotājai,” dalās jaunā mamma Liene. 

Foto: Riga.lv

Uļjana mācās divās skolās reizē – parastajā un mūzikas skolā, tāpēc jāpērk vairākas ziedu buķetes. To izdarīt viņai palīdzēja tētis Aleksejs. 

Foto: Riga.lv

12 gadus vecā Danaja šodien uzsāk mācības sestajā klasē Mārupes vidusskolā. Skolotājai viņa dāvinās gladiolas, bet otrais puķu pušķis ir mammai Marinai. 

Foto: Riga.lv

15 gadus vecā Daniela šodien kļūst par 9. klases skolnieci Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā. 

Foto: Riga.lv