Rīgas Centrāltirgus: garšvielas un žāvēti augļi, lai ēdienam piešķirtu “rozīnīti”

5. Decembris, 2018

Par lielo garšvielu un žāvēto augļu izvēli Rīgas Centrāltirgū mēs esam rakstījuši ne reizi vien. Un tas ir pamatoti, jo šādu veikalu tirgū nav maz. Un katrs no tiem ir labs savā veidā. Tieši Sakņu paviljona centrā var atrast nelielu leti ar garšvielām un žāvētajiem augļiem. Tas ir latviešu veikaliņš, bet preces tajā tiek piegādātas no visas pasaules.


Šeit iespējams atrast vairāk kā piecdesmit veidu garšvielas, žāvēto augļu ir nedaudz mazāk, bet tie tiek ievesti no vissaulainākajām valstīm: Čīles, Uzbekistānas, Grūzijas…

Ko iegādājas vietējie pircēji? Visu! No kaņepju un čia sēklām līdz godži ogām, safrānam, timiānam, ciedru riekstiem, japāņu pupiņām, lēcām, kaltētiem tomātiem, sīpoliem un paprikai.

Arī žāvētie augļi ir ļoti neparasti. Ja pie datelēm un āboliem mēs esam pieraduši, tad kaltētus greipfrūtus vai melones mēs diez vai redzam katru dienu.

Izvēle ir liela, taču šajā letē nebūt nav atrodams viss – garšvielas zaudē smaržu un žāvētie augļi sakalst. Tāpēc izstādītā prece regulāri tiek mainīta pret jaunu. Kad ierodaties, atraujiet acis no vitrīnas un apskatiet, kas atrodas aiz pārdevēja muguras – tur kastēs un traukos ir tik daudz interesanta! Un, protams, jautājiet. Jums gan ieteiks, gan palīdzēs izvēlēties. 


Rīgas Centrāltirgus darba laikus iespējams uzzināt šeit 

Informācija pircējiem pieejama šeit

Bet šeit atrodama informācija pārdevējiem 

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv