Rīgas Centrāltirgus apmainās pieredzē ar igauņu kolēģiem

30. Janvāris, 2018

Latvijas un Igaunijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros Rīgas Centrāltirgus vadība apmeklēja Tallinas dzelzceļa stacijas tirgu, kur tikās ar ziemeļu valsts kolēģiem.


Pagājušajā gadā pēc plašas rekonstrukcijas tika atvērts Igaunijas galvaspilsētas Dzelzceļa stacijas tirgus, kas līdzīgi kā Rīgas Centrāltirgus, atrodas pretī Vecpilsētai un dzelzceļa stacijai, tikai atšķirībā no Rīgas Centrāltirgus, tas ir privātais tirgus.

Foto: Rīgas Centrāltirgus

Tirgus teritorijā, kas izvietojusies trīs stāvos, atrodas pārtikas preču stendi, kā arī rūpniecības preču veikali. Pirmā stāva telpas ir piepildītas ar vietējām un importētām zivīm un gaļas produkciju, tai skaitā, arī ir Latvijas ražotāju produkti. Otrais stāvs galvenokārt ir veltīts igauņu dizainam un rokdarbiem. Savukārt, trešajā stāvā atrodas senlietu un apģērbu veikalu saloni.
Pagrabstāvā ir pieejams lielveikals, fitnesa klubs un plaša autostāvvieta. Blakus ēkai āra teritorijā atrodas tirdzniecības kioski un letes ar nojumēm. Tirgus teritorijā darbojas 20 ēdināšanas iestādes, tostarp ielas ēdieni un plašs restorāns, kas nu jau ir viens no populārākajiem Tallinā.

Foto: Rīgas Centrāltirgus

“Ērta atrašanās vieta un uzsvars uz vietējām precēm ir tas, kas vieno mūsu uzņēmumus. Bet jautājumos, kas mūs katru interesē, ir vērojamas pietiekami daudz atšķirības. Igaunijas kolēģu galvenie jautājumi ir saistīti ar preču uzglabāšanu un tūristu piesaisti. Savukārt mūs interesē jautājumi, kas saistīti ar velosipēdu novietošanu un pazemes autostāvvietu, kā arī sekmīgu tiešsaistes (online) veikala darbību,” uzsver AS “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks.