Rīgas Centrāltirgus aicina uz 87. dzimšanas dienas svinībām!

7. Novembris, 2017

Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas skolēnu darbu izstāde un grupas "Instrumenti" koncerts Gastronomiskajā paviljonā aizsāks svinības trīs dienu ilgas svinības par godu Rīgas Centrāltirgus 87. dzimšanas dienai.


2017. gada 7. Novembrī plkst. 12.00 Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas un Piena paviljonā tiks atklāta Nacionālās Mākslu vidusskolas Jaņa Rozentāla Mākslas skolas audzēkņu gleznu izstāde “Divas dienas Centrāltirgū”.

Izstādē būs apskatāmi JRMS 4. Kursa audzēkņu – Normunda Pūnes, Danutes Līvas, Artas Volbetas, Megijas Jēkabsones, Anša Ērgļa, Elīzas Kleines, Marijas Tomčukas, Alises Builevicas, Alekseja Mališeva un Adriāna Toma Kulpes Centrāltirgū radītie plenēra darbi. Plenērs, gleznošana no dabas, Jaņa Rozentāla skolā ir nozīmīga mācību procesa sastāvdaļa. Šī gada vasarā, pašā Centrāltirgus pilnbriedā, Rozentālskolas 4. kurss divas no pilsētā pavadītajām gleznošanas prakses dienām pavadīja Centrāltirgus Sakņu un Gaļas paviljonos. Gleznošanas skolotājas Ievas Tarandas uzdevums studentiem bija notvert tirgus unikālo, dažādo un rosīgo atmosfēru – tā paviljonu iekštelpu plašumu, tirgotāju un pircēju figūru ritmus, krāsainos sakņu stendus un gaļas vitrīnas.

Rīgas Centrāltirgus 87. gadadienai par godu 8. un 9. novembrī Sakņu paviljonā tiek rīkots informatīvi izklaidējošs pasākums “Rudens. Dzimšanas diena. Svinības”.

Pasākuma ideja ir radīt svētku sajūtu tirgotājiem un apmeklētājiem ar muzikāliem priekšnesumu un interesantām aktivitātēm.

2 dienas pēc kārtas Sakņu paviljonā no plkst. 11:00-13:00 būs iespēja cienāties ar jubilejas kliņģeri (saldu un sāļu) un sasildīties ar gardu dzērienu, reizē baudot muzikālus priekšnesumus: svētku pirmajā dienā 8. novembrī ar savu skanējumu priecēs saksofonists Zintis Žvarts ar pianistu, savukārt otrajā svētku dienā paviljonā būs dzirdamas Arkādija Zimova skanīgās romances.

Bez muzikāliem priekšnesumiem, dzimšanas dienas viesiem būs iespēja piedalīties ar ražas svētku tematiku saistītās aktivitātēs. Visu pasākuma laiku darbosies “Svētku veselīgā cienasta darbnīca”, kurā pirmajā svētku dienā norisināsies veselīgo rudens vitamīnu kokteiļu gatavošana un degustācija uztura speciālista Kārļa Birmaņa vadībā, savukārt piedalīties rudens zelta ogas – ķirbju ēdienu gatavošanā un degustācijā, ko piedāvās šefpavārs Ksavjērs Garsija, būs iespējams svētku otrajā dienā.

Abas svētku dienas darbosies Radošā dzimšanas dienas apsveikumu kartiņu darbnīca.

Tāpat svētku viesi tiks aicināti sagatavot un nodot savus sveicienus un novēlējumus Centrāltirgum, pretī saņemot biļeti iegriezt Ražas laimes ratu un iegūt kādu no vērtīgajām balvām.

Bet svētku momentfotogrāfijas atmiņai un priekam kopā ar tirgus talismaniem Groziņu un Turziņu ikvienam būs iespēja iemūžināt kopā ar FOBO mirkļfotoaparātu, kas piedāvā gatavas bilžu izdrukas dažu sekunžu laikā.

Rīgas Centrāltirgus vēl košu un notikumiem bagātu rudeni!

Uz tikšanos krāsainākajā vietā pilsētā!