Rīgas Centrāltirgū tiks atvērts Taškentas stūrītis

15. Decembris, 2017

AS “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks pievienojās Rīgas domes delegācijai Uzbekistānas galvaspilsētā Taškentā. Par brauciena galveno rezultātu kļuva vienošanās par stenda atvēršanu Uzbekistānas precēm Rīgas Centrāltirgū.


Brauciens tika organizēts pēc Uzbekistānas Valsts republikas tūrisma attīstības komitejas uzaicinājuma. Valsts ar vairāk kā 30 miljoniem iedzīvotāju ir ieinteresēta jaunu tūrisma galamērķu sasniegšanā, vēl jo vairāk tāpēc, ka abas galvaspilsētas , Rīga un Taškenta, ir savienotas ar tiešajiem lidojumiem. Sarunas laikā ar Valsts tūrisma komitejas priekšsēdētāja vietnieku Ravshanu Usmanovu abas puses apmainījās pieredzē ārvalstu tūristu piesaistē, un Rīgas pieredze tika atzīta par bagātīgu, vērtīgu mācību un tās ieviešanu Uzbekistānā.

Foto: publicitātes

Savukārt Taškentas pirmais vietnieks Nozims Husanovs izteica interesi par Rīgu kā pamatu Uzbekistānas preču realizēšanai Eiropas tirgos. Un tajā skaitā arī Rīgas Centrālajā tirgū. Pirmkārt, tie ir lauksaimniecības produkti, augļi un dārzeņi. Ievērojamu interesi var sniegt arī tradicionālie ēdieni: noni, samsa un plovs, kuru receptes tiek aplēstas desmitiem variācijās. Lai arī tās ir zināmas postpadomju telpā Rietumeiropā, protams, tā būtu gastronomiska eksotika. Turklāt Uzbekistāna ir gatava piedāvāt eiropiešiem rokdarbu izstrādājumus – keramiku, zīda un kokvilnas audumus.

Foto: publicitātes

Divu miljonu iedzīvotāju lielo Taškentu, pēc vadītāja vietnieka domām, interesē Latvijas piena un jūras produkti – pieprasījums pēc tiem, neraugoties uz nacionālajiem pārtikas ieradumiem, nepārtraukti pieaug.

Lielākais zivju paviljons (tā platība ir 17 hektāri) un Uzbekistānas galvaspilsētas vecākais bazārs, “Chorsu”, ir piemērota vieta “Rīgas stūrītim”. Savukārt viņa Taškentas kolēģis gada laikā ir gatavs uzsākt savu darbību Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljonā.

Foto: publicitātes