Rīgas 1. slimnīcā veikta unikāla operācija

11. Janvāris, 2017

Otrdien, 10. janvārī Rīgas 1. slimnīcā veikta unikāla muguras smadzeņu operācija. Neiroķirurgs – vertebrologs Igors Aksiks 62 gadus vecam pacientam ar spontāniem spastiskiem krampjiem atgriezis pacientam dzīves kvalitāti, un viņam vairs nebūs sāpīgo krampju.


Pacientam apmēram 20  gadus ir apakšējo ekstremitāšu daļēja paralīze muguras smadzeņu bojājuma pēc krūšu skriemeļa lūzuma dēļ, bet pēdējo 5 gadu laikā tai pievienojušies progresīvi spontāni krampji, kas nepakļaujas medikamentozai ārstēšanai.

Pateicoties mūsdienīgajam aprīkojumam, kas iepirkts Rīgas 1. slimnīcas operāciju blokam, šādas problēmas tagad ir atrisināmas. Vertebrologs Igors Aksiks izmantojis Carl Zeiss neiroķirurģisko mikroskopu OPMI Pentero 900, kas sevī apvieno godalgotas dizaina koncepcijas un uzlabotas vizualizācijas funkcijas, veidojot pilnībā integrētu ķirurģisko mikroskopu.

Foto: Rīgas 1.slimnīca

Operācija veikta ar mikroskopu zem liela palielinājuma, kuras laikā muguras smadzenēs nervu saknīšu izejas zonās tika veiktas dažu milimetru dziļi iegriezumi uz smadzeņu signālu pārvades ceļiem, kas atbildīgi par kāju jutību un kustībām. Tādējādi pacientam uzlabojas dzīves kvalitāte, vairs nebūs sāpīgo krampju.

Jau pēc operācijas pacientam ir ievērojams klīnisks uzlabojums, un pēc pāris dienām viņu varēs izrakstīt no slimnīcas.

Igors Aksiks
Rīgas 1. slimnīcas neiroķirurgs – vertebrologs