Rīgas 1.slimnīca: ko der zināt pirms magnētiskās rezonanses izmeklējuma

31. Augusts, 2018

Rīgas 1.slimnīcā magnētiskās rezonanses (MR) izmeklējumus veicam ar nozarē jaunāko firmas “GE Healthcare” iekārtu, kas nozīmē augstāko attēla izšķirtspēju un izmeklējuma ātrumu, salīdzinājumā ar vecākas paaudzes diagnostiskajām iekārtām. Izmeklējums ir cilvēka veselībai nekaitīgs, tā laikā netiek pielietots jonizējošais (rentgena) starojums.


Lai izmeklējums izdotos kvalitatīvs, arī pacientam jāievēro zināmi nosacījumi, kā, piemēram - pirms vēdera dobuma MR nedrīkst ēst 4 stundas. MR vēdera dobumam (t.sk. aknām, nierēm, žultspūslim) veicam trešdienās, aptuvenais izmeklējuma ilgums 45 min.


Ja nepieciešams veikt MR ar kontrastvielu, tad analīzēs jābūt GFA un kreatinīna rādītājiem, 2 stundas pirms izmeklējuma nedrīkst ēst. Izņēmums var būt neliels daudzums jogurta, lai nepaliek slikta dūša.

Foto: Rīgas 1.slimnīca


Krūts dziedzeru MR ieplānojiet laikā no 6-16 cikla dienai, izmeklējumu veicam trešdienās un piektdienās.

MR mazajam iegurnim (prostatai/taisnajai un resnajai zarnai/ginekoloģijai) veicam piektdienās, aptuvenais ilgums 60 min.
Par pierakstu uz sirds MR, pacientam jāzvana dr. Kapeikai 67366280 (izņemot ceturtdienas), jo ir svarīga diagnoze. Ja pacientam ievietots kardiostimulators, izmeklējumu neveicam.

Foto: Rīgas 1.slimnīca

Nākot uz magnētisko rezonansi, līdzi jāņem iepriekšējie izmeklējumi. 


Ja pacientam nepieciešams izmeklējumu veikt intravenozā narkozē, laika ziņā jārēķinās ar 1 stundu. Pieraksts iespējams laikā no plkst. 14:00 līdz 16:00. 

Apdrošināšanas kompānijas izmeklējumu apmaksā tikai ar atbilstoša profila speciālista nosūtījumu!

Foto: Rīgas 1.slimnīca


Ja pacientam ievietots stimulatori, metāla implanti vai svešķermeņi - izmeklējumu neveic.

Vairāk informācijas šeit, pieraksts pa tālruni 67 366 323.