Rīgas 1. slimnīcā bez rindas par valsts apmaksātajām kvotām pieejami 11 pakalpojumi

20. Jūnijs, 2019

Rīgas 1. slimnīca sniegusi atskaites par savu darbību: ir pieaudzis klientiem sniegto pakalpojumu daudzums, pilnā sparā norit 14. korpusa rekonstrukcija, pēc kuras pabeigšanas tajā tiks izveidota valstī mūsdienīgākā rehabilitācijas klīnika. Un svarīgi operatīvie jaunumi: pašlaik Rīgas 1. slimnīcā bez rindas var saņemt 11 pakalpojumus par valsts apmaksātajām kvotām.


Ambulatorā ārstēšana pieejama par valsts apmaksātajām kvotām

Pašlaik Rīgas 1. slimnīcā praktiski bez rindas, tas ir, nedēļas laikā, pieejami 11 valsts apmaksāti speciālistu pakalpojumi. Par to liecina slimnīcas operatīvā informācija. Par valsts naudu jeb par kvotām pieaugušie var saņemt neiroķirurga, anesteziologa, ķirurga, internista, arodslimību ārsta konsultācijas.

Foto: Rīgas 1. slimnīca

Savukārt bērniem pieejamas pediatra un bērnu ķirurga konsultācijas. Tāpat nedēļas laikā pieejamas arī dažādas diagnosticējošās izmeklēšanas: rentgenogrāfija, elektrokardiogrāfija, spirogrāfija. Nedēļas laikā ir iespējams saņemt vienu no aktuālākajiem pakalpojumiem – medmāsas informatīvu konsultāciju par diabētu.

Ja salīdzina publiski pieejamo informāciju, citās Rīgas vietās gaidīšanas laiks, lai saņemtu kādu no iepriekš uzskaitītajiem pakalpojumiem, ir ievērojami ilgāks. Piemēram, rinda uz spirogrāfiju Rīgā vidēji ir no divām nedēļām līdz diviem mēnešiem, bet gaidīšanas laiks, lai saņemtu arodslimību ārsta konsultāciju, var pārsniegt pat 56 dienas (sīkāk par rindām var iepazīties portālā www.rindapiearsta.lv).

Foto: Rīgas 1. slimnīca

Slimnīcas valdes priekšsēdētāja Natālija Zlobina uzsver, ka slimnīca uz pacientu vajadzībām var reaģēt operatīvi. Vienuviet savlaicīgi ir iespējams veikt dažādas diagnosticējošās izmeklēšanas un saņemt dažāda profila medicīniskos pakalpojumus. “Šādu rezultātu izdevies sasniegt pateicoties ievērojamiem uzlabojumiem klientu apkalpošanas un ārstēšanas, profesionāla personāla piesaistīšanas, vides sakārtošanas un investīciju piesaistīšanas, mūsdienīgu tehnoloģiju iegādes procesos,” atzīmēja Zlobina.

Kvalificēti ārsti, jaunākais aprīkojums un ērtas palātas

Rīgas 1. slimnīcas valdes priekšsēdētājas Natālijas Zlobinas teiktā, slimnīca pašlaik ir saremontējusi un restaurējusi gandrīz visus ārstniecības korpusus. Ekskursijas laikā žurnālistiem kā piemērs tika parādīta uroloģijas nodaļa, kur izdevies saglabāt vēsturiskās ēkas elementus ar koka kāpnēm, siju griestus ar skatu balkonu, no kura medicīnas studenti kādreiz vērojuši operācijas un citas mācību demonstrācijas. Tāpat telpas aprīkotas ar liftu un īpašu ergonomisku palātu personām ar ierobežotām iespējām, savukārt citas palātas aprīkotas ar mūsdienīgām iekārtām. Kaut gan pacienti stacionārā pavada 1-2 dienas, viņi jūtas ērti. Visas palātas ir divvietīgas.

Foto: Rīgas 1. slimnīca

Tāpat izdevās apmeklēt operāciju zāles un intensīvās terapijas nodaļu. Kā atzīmēja Natālija Zlobina, Rīgas 1. slimnīcas stacionārā ir pieejama praktiski jebkura operācija, izņemot ļoti specifiskas, piemēram, sirds vai plaušu operācijas. Tāpat lielākā daļa manipulāciju tiek veikta mazinvazīvi, tas ir, ar minimālu daudzumu nelielu iegriezumu, bet pacients jau pēc 1-2 dienām var doties mājās.

Sarežģītās situācijās, kad pacientam ir noteiktas arī smagas diagnozes, intensīvās terapijas nodaļā ir iespēja uzturēties arī ilgāku laiku. Slimnīcā tiek veiktas arī unikālas operācijas. Piemēram, mikrodiskektomija ar endoskopijas metodi. Operācija tiek veikta bez iegriezumiem, ievadot cauruli 8 mm diametrā, visu procesu kontrolējot ar rentgena palīdzību. Tā ir salīdzinoši maiga metode un operācija norit gandrīz bez asins zudumiem. Tāpat slimnīcā ir Baltijas valstīs vienīgā firmas “General Electric” 3t MR iekārta, kas īpaši izceļas ar savu precizitāti, un ar to iespējams veikt magnētiskās rezonanses tomogrāfiju. Šī iekārta dod iespēju vizualizēt patoloģiskas izmaiņas, ko nespēj veikt ierīces ar zemāku lauka intensitāti.

Foto: Rīgas 1. slimnīca

Nākamais gads sola jaunievedumus

Pilnā sparā rit slimnīcas 14. korpusa rekonstrukcija. Būvdarbus plānots pabeigt šā gada beigās. Pēc tam uz šejieni pārcelsies rehabilitācijas klīnika, kas būs mūsdienīgākā un ērtākā Latvijā un, iespējams, arī ārpus tās robežām.

Rehabilitācijas klīnikas speciālisti aktīvi piedalās renovētā korpusa telpu plānošanā, ņemot vērā jaunā aprīkojuma iekārtas. Divos atjaunotās ēkas, kurai tiek piebūvēts lifts, stāvos atradīsies ērtas palātas ar visām ērtībām, kurās pacienti varēs nakšņot. Dienas stacionārs ir paredzēts 12 vietām, speciālisti ambulatori varēs uzņemt daudz vairāk pacientu.

Foto: Rīgas 1. slimnīca

Nākamā gada laikā tiek plānots siltināt un renovēt koridora telpas, kas ved uz dažādām slimnīcas nodaļām, grīdas tiks iezīmētas, lai pacientiem būtu vieglāk orientēties, kā arī  tiks uzstādītas jaunas zīmes pie pašām nodaļām. Būs labiekārtots dārzs, kurā varēs atpūsties gan pacienti, gan ārsti.

Kādi pakalpojumi ir pieejami slimnīcā?

Kopumā Rīgas 1. slimnīcā ir pieejami vairāk nekā 90 valsts apmaksāti veselības pakalpojumi, kā arī maksas pakalpojumi. Slimnīcas sniegto pakalpojumu skaits katru gadu palielinās. Tas apliecina, ka pacienti augsti novērtē to kvalitāti un pieejamību. Piemēram, 2015. gadā slimnīca sniedza 454 tūkstošus pakalpojumu, bet 2018. gadā kopējais sniegto pakalpojumu skaits ir pieaudzis līdz 484 tūkstošiem. Vispieprasītākie no ambulatorajiem pasākumiem ir ārstu – speciālistu konsultācijas, piemēram, 2018. gadā ir sniegti 318 tūkstoši ambulatoro pakalpojumu. Pēc popularitātes otrajā vietā ir diagnostiskie izmeklējumi – 133 tūkstoši.

Foto: Rīgas 1. slimnīca

Slimnīcas sniegtie pakalpojumi: ambulatorās konsultācijas un ārstēšana (nodrošina 50 dažādu specialitāšu ārsti), stomatoloģija, diagnostika, rehabilitācija, veselības pārbaudes, vakcinācija, stomu pacientu aprūpe, plānveida ārstēšana stacionārā, īslaicīga pacientu ar hroniskām saslimšanām aprūpe, u.c.

Foto: Rīgas 1. slimnīca

Pēdējo gadu laikā palielinājies medicīnas tūristu skaits, galvenokārt no NVO valstīm, Vācijas un Skandināvijas, kuri galvenokārt izvēlas ar diagnostiku un check-up saistītus pasākumus.

SIA “Rīgas 1. slimnīca” pagājušogad strādāja ar apgrozījumu 17,2 miljonu eiro apmērā, 0,92 miljonu peļņu un sniedza 484 tūkstošus pakalpojumu. Slimnīcā ir ieviesti labas pārvaldības un vadības procesi, tā nodrošina cenu un izmaksu efektivitātes ziņā vienus no pieejamākajiem pakalpojumiem valstī. Slimnīca piedāvā gan valsts apmaksātus, gan maksas pakalpojumus.

Pašlaik slimnīcā strādā 799 darbinieki, personāls sniedz veselības aprūpes pakalpojumus, izmantojot mūsdienīgu aprīkojumu, jaunākās metodes un medicīnas tehnoloģijas. Slimnīca piedāvā plašu diagnostikas, ārstēšanas, rehabilitācijas un profilakses pakalpojumu sarakstu, kā arī nodrošina iespēju savlaicīgi rūpēties par savu veselību un saglabāt to ilgtermiņā