Rīgā viesosies festivāls VIDES DEJA 2019

22. Maijs

Festivāls VIDES DEJA 2019 piedāvās piecu laikmetīgās dejas performanču pirmizrādes. Temats - cilvēka un dabas līdzās pastāvēšana pilsētā.


Pirmizrāžu dienu (26.maijā, plkst.14:00, Andrejsalā) atklās horeogrāfa Gunta Spridzāna un dramaturģes Tatjanas Melehovas dejas performance ”Krasts”. Turpat būs iespēja noskatīties otro izrādi horeogrāfa Edgara Šļakotas un dramaturģes Lauras Lapiņas performanci “Paisums/Bēgums”, kā arī mēģināt kopā ar horeogrāfi Evu Krūmiņu un dramaturģi Lindu Krūmiņu rast atbildi uz jautājumu "Kas paliek pāri pēc divu spēcīgu lielumu mijiedarbības, ja tomēr ieraudzīt vienam otru pilnībā nav bijis iespējams?”.

Festivālu noslēgs divas laikmetīgās dejas performances Viesturdārzā - horeogrāfe Katrīna Albuže un dramaturģe Aiva Birbele radīs performanci “Balta nāca tautumeita” jeb “Viņi priecājās sarīkot skaisti baltus svētkus dārzā. Bet vai dārzs priecājās viņus satikt?” un horeogrāfe Marija Ri Shirotsuki un dramaturģe Tatjana Melehova prezentēs performanci “Iecietība”.

“Šogad VIDES DEJAS festivāls, pēc astoņu gadu pieredzes, pirmo reiz viesojās Rīgā, ar nelielu, bet prioritāru festivāla norisi - vides dejas performanču radīšanu un to prezentāciju skaitītājiem. Esmu uzaicinājusi festivālā strādāt tos Latvijas horeogrāfus, kas kādā no astoņu gadu festivāliem jau ir iestudējuši vides dejas horeogrāfijas. Šī gada vides dejas performances veido horeogrāfi Guntis Spridzāns, Edgars Šļakota, Eva Krūmiņa, Katrīna Albuže un Marija Ri Shirotsuki. Jaunums ir tāds, ka šogad katram horeogrāfiem komandā ir ne tikai profesionāli dejotāji un dejas entuziasti no 14- 80 gadiem, bet arī dejas dramaturgi - Tatjana Melehova, Laura Lapiņa, Linda Krūmiņa un Aiva Birbele”, saka festivāla idejas autore un vadītāja Lilija Lipora.

Lai ērtāk būtu baudīt performances, ņemiet līdzi paliknīšu sēdēšanai, ūdeni padzerties, un varbūt arī kādu personīgu našķi omulībai!

Starptautisko laikmetīgās dejas festivālu “Vides deja 2019” atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, Pasaules Dabas Fonds, SIA “Rīgas meži”, Gētes institūtu Rīgā, SIA "Jaunrīgas attīstības uzņēmums"; un citi Rīgas uzņēmumi un organizācijas.