Rīgā varētu tikt izveidoti apvienoti NVO, bibliotēku un interešu izglītības centri

28. Augusts, 2018

Rīgas pašvaldība jaunajā mācību gadā plāno pastiprinātu uzmanību pievērst bibliotēku, interešu izglītībai un nevalstisko organizāciju (NVO) centru nākotnei.


Pašlaik Rīgā ir situācija, ka NVO cilvēkiem nav, kur pulcēties, jo šī centra grafiks ir tik noslogots, ka visas aktivitātes jāpiesaka vairākus mēnešus uz priekšu.  Kādēļ bibliotēka nevarētu būt zem viena jumta ar NVO centru vai zem viena jumta ar kādu no interešu izglītības centriem, lai abas iestādes skolēniem būtu pēc iespējas ērtāk pieejamas? Kombinācijas ir ļoti dažādas un šis būs jautājums, kam būs jāpievērš pastiprināta uzmanība. Jautājums pašlaik tiek apspriests Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejā

Tāpēc pašvaldības plāns ir izveidot divas NVO centra filiāles, lai šo problēmu risinātu. Tāpat jārisinot arī bibliotēku jautājums, jo "attieksme pret tām mainās" un pieprasījums pēc publiskajām bibliotēkām arvien pieaug. Cilvēki arvien mazāk un mazāk mājās tur papīra literatūru, taču lasa arvien vairāk.

Turklāt vairāku interešu izglītības iestāžu audzēkņi šogad guvuši labus sasniegumus. "Rīgas riteņbraukšanas" audzēkne ieguvusi 1. vietu pasaules un Eiropas čempionātos. Bērnu un jauniešu centra "Daugmale" komanda pasaules čempionātā lēcienā uz batuta ieguva 5. un 6. vietu, kas ir milzīgs sasniegums.


Interešu izglītība ļauj interesentiem padziļināti apgūt dažādas mūzikas, sporta, deju, teātra mākslas, folkloras, tehnoloģiju un citu nozaru programmas. Kopumā Rīgas pašvaldības pārziņā ir 14 interešu izglītības iestādes, 11 sporta skolas, deviņas mūzikas un mākslas skolas, septiņi kultūras centri, kā arī 22 izglītības iestāžu brīvā laika centri.