Rīgā uz AB dambja atklāts valsts simtgadei veltītais monumentālais Latvijas karoga masts

20. Oktobris, 2017

Trešdien, 18. oktobrī, svinīgā dāvinājuma ceremonijā Rīgā uz AB dambja tika atklāts valsts simtgadei veltītais monumentālais Latvijas karoga masts, kas ir 60 metrus augsts, un tajā plīvojošā Latvijas karoga izmēri sasniedz 20 x 10 metrus.


Foto: Riga.lv

Dāvinājuma ceremonijā monumentālais Latvijas karoga masts, kas tapis kā veltījums valsts simtgadei, no biedrības „Latvijas karogs” tika nodots Rīgas pašvaldības īpašumā, kas turpmāk nodrošinās masta apsaimniekošanas un uzturēšanas darbus.

„Biedrības „Latvijas karogs” vārdā vēlos izteikt milzīgu atzinību un cieņu visiem projekta īstenošanā iesaistītajiem – iedzīvotājiem, kuri ar savu aktivitāti un aizrautību pierādīja, ka šī ideja ir svarīga mums visiem, mecenātiem, bez kuriem monumentāla Latvijas karoga masta izbūve Rīgā nebūtu bijusi iespējama un Rīgas domei par pretimnākšanu un vēlmi sadarboties šajā nozīmīgajā projektā,” svinīgās dāvinājuma ceremonijas laikā teica biedrības „Latvijas karogs” valdes priekšsēdētājs Rihards Kols.

Foto: Riga.lv

„Latvijas karogs” ir unikāls ilgtermiņa projekts, kurā līdz Latvijas simtgades sagaidīšanai 2018. gadā ir iecerēts izvietot monumentālus valsts karogus gan Rīgā, gan Latvijas novados. Monumentālie Latvijas karogi jau ir izbūvēti Ogrē, Smiltenē, Valkā un Limbažos. Savukārt to uzstādīšana vēl tiek plānota Siguldā, Alūksnē, Liepājā un Valmierā. Novados karoga mastu izbūve tiek realizēta gan par ziedotāju, gan pašvaldību līdzekļiem. Rīgā projekts ir realizēts par privātiem ziedojumiem.

Svinīgajā dāvinājuma ceremonijā piedalījās arī bijušie Latvijas valsts prezidenti Guntis Ulmanis un Valdis Zatlers, Saeimas frakciju vadītāji, Rīgas domes frakciju un komiteju vadītāji, biedrības „Latvijas karogs” biedri, projekta „Latvijas karogs” mecenāti – Armands Garkāns, Jānis Kols, Juris Kravalis, valsts un pašvaldību institūciju pārstāvji.

Foto: Riga.lv

Projekts par monumentāla Latvijas karoga mastu izbūvi Rīgā tiks uzsākts jau 2014. gadā, kad, izzinot sabiedrības viedokli, par piemērotāko vietu monumentālajam karoga mastam Rīgā tika izvēlēts AB dambis. 2015. gada nogalē biedrība „Latvijas karogs” un Rīgas dome vienojās par 60 metru augsta monumentālā Latvijas karoga masta izbūvi. Būvniecība tika uzsākta 2016. gada sākumā, bet inženiertehniskā būve ekspluatācijā tika nodota šā gada 9. oktobrī. Karoga masta projekta izstrādi un būvniecību nodrošināja būvniecības uzņēmumi SIA „Arhis”, SIA „ARS Būve”, SIA „Reck” un SIA „Monolīts SAG”.

Foto: Riga.lv

Dāvinājuma ceremonijas laikā tika atklāta arī vides izstāde „Latvijas valsts karoga hronika”, kas turpmāk ceļos pa vairākām Rīgas apkaimēm un informēs par Latvijas valsts karoga vēsturi. Vides izstādi veidoja Rīgas domes Īpašuma departaments sadarbībā ar Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju.

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv

Foto: Riga.lv