Rīga un osta attīsta 5G risinājumus

30. Augusts, 2019

Rīgas osta aktīvi strādā pie 5G risinājumu testiem. Viens no pirmajiem ir sadarbībā ar LMT īstenotais projekts - drons ar mākslīgo intelektu ūdens piesārņojuma noteikšanai. Projektā tiek izmantota topošā dronu satiksmes vadības platforma, ko administer Lufthansa Systemss un LMT.


Ostas ar savu kompakto teritoriju, bet vienlaikus sarežģīto infrastruktūru un intensīvo loģistiku - ir viena no pirmajām jomām, kur tiks attīstīti 5G balstīti risinājumi. Rīgai kopā ar partneri LMT ir ambiciozs mērķis turēties starp līderiem šajā jomā.

Viens no vērienīgākajiem projektiem pasaulē šobrīd norisinās Hamburgas ostā, kur sadarbībā ar Nokiaun Deutsche Telecomtiek pārbaudīti vairāki scenāriji, kā izmantot 5G tehnoloģijas jaunās iespējas. Hamburgas projekts ir ievērojams ar to, ka testi notiek reālā, sarežģītā un mainīgā vidē, ne vairs laboratorijas apstākļos. Vācijas lielākajā ostā ik dienu ierodas vairāk nekā 10 tūkstoši kravas auto, tajā strādā gandrīz 2000 darbinieku un gadā caur ostu “iziet” 9 miljoni konteineru. Hamburgas ostā 5G tehnoloģija regulē luksoforu signālus, inženieru komandai tagad ir iespēja izmantot virtuālās realitātes rīkus pārskatāmas un precīzas informācijas iegūšanai, kas ļauj izvairīties no kļūdām projektu attīstībā vai uzlabojumu veikšanā – šādu informācijas pārraides jaudu nodrošina tikai 5G mobilā infrastruktūra. Speciālisti var arī attālināti pieslēgties tehnisku problēmu risināšanai, izmantojot virtuālās realitātes brilles un video straumēšanu. Kuģiem piestiprināti vides sensori mēra oglekļa dioksīda izmešu līmeni, citi sensori uzrauga bāku, boju tehnisko stāvokli un ziņo par apkopes nepieciešamību.

Līdz 2025. gadam Hamburgas osta plāno izmantot vairāk nekā 100 000 savstarpēji savienotu interneta sensoru. Izmantojot fiksēto tīklu, tas nebūtu iespējams.