Rīgā tiks atzīmēti tatāru tautas svētki – Sabantujs

6. Jūnijs, 2018

2018. gada 9. jūnijā ar Live Riga atbalstu Rīgā tiks atzīmēti tatāru un baškīru tautas svētki – Sabantujs. 


Kas ir Sabantujs?

Tulkojumā no tatāru valodas “saban” nozīmē “arkls”,  savukārt vārds “tuj” – “svētki” un “kāzas”. Šie svētki parasti tiek rīkoti pēc sējas laika noslēguma un tie tik rīkoti, lai saglabātu tatāru un baškīru tautu kultūras tradīcijas, iemācītu cieņu pret dažādu tautu tradīcijām un saglabātu tās nākamajām paaudzēm. Sabantuja svētki tiek atzīmēti vairāk nekā tūkstoš gadu. Latvijā tatāri un baškīri Sabantuju svin jau vairāk nekā 20 gadu.

Sabantujs noritēs skaistajā Latvijas Nacionālo Kultūras Biedrību asociācijas (LNKBA) teritorijā, Slokas ielā 37, Rīgā. 9. jūnijā, plkst. 13.00 šeit sāks spēlēt tatāru un baškīru nacionālo mūziku, tāpat viesiem tiks piedāvāta tautas mākslas izstāde, kur būs iespējams iegādāties arī suvenīrus.

Svētku viesi iepazīsies ar tatāru tradīcijām, kultūru, Sabantuja svinēšanas īpatnībām, nacionālajiem tērpiem un virtuvi.

Organizatori ir ieplānojuši dažādus pārsteigumus, tostarp arī viktorīnas ar balvām. Sabantuja programmā iekļauti dažādas sacensības un konkursi ar balvām, piemēram, skriešana ar nēšiem, maisu cīņa uz baļķa, podu dauzīšana, svaru celšana, skriešana ar olām, virves vilkšana un, protams, tatāru nacionālā cīņa “Korešs”, kā arī dažādas demonstrācijas. Tāpat apmeklētājus sagaida citas izpriecas un patīkami pārsteigumi, laba kompānija un labu emociju jūra, kā arī nacionālās dziesmas un dejas.

Bet svētku “nagla” būs muzikāla deju programma, kas sāksies uzreiz pēc plkst. 13.00.

Uz skatuves kāps kolektīvi no Latvijas un Tatarstānas, kas rīdziniekus iepazīstinās ar nacionālajām dziesmām, dejām un tērpiem. Sabantuja īpašie viesi – grupa no Tatarstānas - “Bolgar Kizlari”.