Rīgā smiltis un dubļi savākti no ielām 1400 km garumā; sākas tīrīšana ar mitrināšanas tehniku

7. Aprīlis

Kā informē Rīgas ielu, tiltu un satiksmes pārvadu uzturēšanas dienesti, brauktuvju attīrīšana no smiltīm un nogulsnēm maģistrālajās ielās ir pabeigta, un ir sākta ielu regulāra tīrīšana ar specializēto mitrināšanas tehniku. Kopumā smiltis un dubļi savākti no ielām 1400 km garumā.


Ielu brauktuvju tīrīšana tika sākta ar specializēto tehniku, kas aprīkota ar vakuuma putekļu novākšanas iekārtām, lai likvidētu mazo putekļu daļiņu nosēdumus uz brauktuves. Brauktuvju tīrīšana regulāri tiks nodrošināta maģistrālajās Rīgas ielās un ielās, kur kursē sabiedriskais transports, kopumā 1245 km garumā. Centra rajonā – katru dienu, pārējā Rīgas teritorijā - trīs reizes nedēļā.

Īpaša uzmanība tiks pievērsta ielu tīrīšanai vasaras sezonā. Ilgstošos beznokrišņu periodos, kad lietus nebūs lijis vairāk nekā piecas dienas, tiks veikta to ielu brauktuvju laistīšana, kurās ir liela gājēju intensitāte.

Ielu uzturēšanas dienesti aktīvi turpina darbu pie apauguma jeb augsnes likvidēšanu. Tas nepieciešams, lai nodrošinātu ūdens novadīšanu no ielas brauktuves seguma, kur nav lietus ūdens kanalizācijas. Apaugums veidojas ilgstošā laika periodā, kad gar ielas malām sakrājušās smiltis, koku lapas, zariņi sablīvējas, radot augstāku augsnes kārtu, tādējādi traucējot ūdens novadīšanu. Ļoti ilgā laika periodā augsne var pārņemt arī daļu no brauktuves seguma. Savukārt ūdens, ilgstoši uzkrājoties uz brauktuves, bojā jebkura veida segumu, tāpēc apaugumu pavasarī nepieciešams likvidēt.

Rīgā ielu uzturēšanas darbus veic P/S „Daugavas labā krasta uzturētājs” un P/S „Daugavas kreisā krasta uzturētājs”.