Rīgā slēgs deviņas spēļu zāles

7. Septembris, 2017

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas deputāti ceturtdien, 7. septembrī, atbalstīja deviņu azartspēļu zāļu slēgšanu galvaspilsētas vēsturiskajā centrā.


Spēļu zāles plānots aizliegt Kr.Barona ielā 3, Brīvības ielā 90, Spīķeru ielā 1, Merķeļa ielā 3, Matīsa ielā 13, Kaļķu ielā 24, Spīķeru ielā 5, Avotu ielā 57/59 un Brīvības bulvārī 30. Galīgais lēmums par spēļu zāļu slēgšanu vēl būs jāpieņem domes sēdē.

Saskaņā ar likumu, spēļu zāles būs jāslēdz piecu gadu laikā no domes lēmuma pieņemšanas brīža.

Jau vēstīts, ka šā gada pavasarī deputāti vienbalsīgi apstiprināja Rīgas domes lēmumu par pašvaldības rīcību, lai izpildītu Latvijas Republikas Augstākās tiesas 2017. gada 24. februāra blakus lēmumu un sakārtotu Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritoriju atbilstoši šīs zonas izmantošanas un apbūves noteikumu prasībām.

Ar to Rīgas domes Juridiskajai pārvaldei tika uzdots sagatavot Rīgas domes lēmumprojektus, lai Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonā un jauktas apbūves teritorijās, izņemot četru un piecu zvaigžņu viesnīcas un publiskās apbūves teritorijas, atceltu izsniegtās atļaujas spēļu zāļu atvēršanai un attiecīgo azartspēļu organizēšanai.

Rīgas dome divus sasaukumus pēc kārtas nav izsniegusi nevienu jaunu atļauju spēļu zāļu ierīkošanai ne tikai Rīgas vēsturiskajā centrā, bet visā Rīgas administratīvajā teritorijā.

Par to komersanti ir sūdzējuši domi tiesā un tiesas ir spriedušas dažādi. Savukārt tās spēļu zāles, kas atļauju saņēmušas vairāk nekā pirms astoņiem gadiem, ir darbojušās likumā noteiktajā kārtībā, nevis pēc domes gribēšanas vai negribēšanas.