Rīgā skatāma viena no pēdējā laika inovatīvākajām britu muzikālajām izrādēm “Riekstkodis un es”

23. Janvāris

31.janvārī plkst. 19.00 uz VEF Kultūras pils skatuves būs skatāma viena no britu pēdējā laika inovatīvākajām muzikālajām izrādēm Riekstkodis un es (Nutcracker and I) - sarežģītu jauno tehnoloģiju, oriģināla Pētera Čaikovska dzīvās mūzikas izpildījuma, horeogrāfijas, un animācijas sintēze.


Izrādes veidotāja, Rumānijā dzimusī britu pianiste Aleksandra Dariesku (Alexandra Dariescu) izrādē atveido mazu meiteni Klāru, kura vēlas sasniegt savu sapni - kļūt par pianisti. Stāstu muzikāli ilustrē brīnišķīgā Pētera Čaikovska mūzika no baleta Riekstkodis. Izrādes Riekstkodis un es stāstā ir daudz kopīga ar Čaikovska Riekstkoža sižetisko līniju, jo abi šie darbi mūs aicina izmantot iztēli, cerēt, strādāt un nekad nepadoties, apliecinot to, ka brīnumi notiek tad, ja esi neatlaidīgs un patiess savās sirds domās un cerībās.

Izrādē uz skatuves atrodas flīģelis, kuru spēlē pati Dariesku, un balerīna Dezirē Balanteina (Désirée Ballantyne). Kopā ar balerīnu dejo digitāli animācijas tēli! Balerīnas meistarība un mūsdienu tehnoloģiju spēja precīzi kopēt balerīnas kustību trajektoriju un sinhronizēt deju soļus ar animēto varoņu kustībām reālajā laikā, rada pārsteidzoši dzīvu un reālu klātbūtnes efektu. Izrādē Riekstkodis un es izmantoto tehnoloģiju kvalitāte ir tik pārsteidzoša, ka, skatoties izrādi, klātesošajiem ir sajūta - animētie tēli ir patiesi dzīvi.

Stāsta pamatā ir lieliskā krievu mūzikas klasiķa Pētera Čaikovska slavenā baleta Riekstkodis mūzika. Izrādes laikā skan arī tādi slaveni skaņdarbi kā Arābu deja, Ķīniešu deja, Pax de Deux, Ziedu valsis un citi skaņdarbi meistarīgos komponistu Mihaila Pļetņeva, Stepana Izopova, Pīrsī Greinera un Gevina Sāzerlenda aranžējumos klavierēm solo.

Ieskats izrādes video:

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā. Sīkāka informācija.

Izrādi organizē VEF Kultūras pils, atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.