Rīgā pirmo reizi Baltijā noritēs sinhronās slidošanas sacensības

22. Novembris, 2018

2018. gada 13.-16. decembrī Rīgā noritēs pirmās ISU (Starptautiskā Slidošanas Savienība) līmeņa sinhronās slidošanas sacensības Baltijas valstīs - RIGA AMBER CUP 2018.


Sacensības notiks Rīgā, visjaunākajā ledus hallē “KURBADS”, kas ir Latvijas sinhronās slidošanas kluba “Amber”, mājas vieta.

RIGA AMBER CUP 2018 Starptautiskajās sinhronās slidošanas sacensībās spēkiem mērosies sportisti 4 kategorijās:

  1. ISU Senior (virs 15 gadu vecuma)
  2. ISU Junior (13- 19 gadus veci)
  3. InterClub Mixed Age (jaukta vecuma)
  4. InterClub Juvenile (10-13 gadus veci)

Sacensībās piedalīsies sportisti no 7 valstīm - Krievijas, Francijas, Somijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Latvijas. Latvija tiks pārstāvēta ar divām komandām – pieredzējušo pieaugušo komandu „Amber” (ISU Senior kategorijā) un jaunākā vecuma komandu „Amberlight” (Juvenile kategorijā).

Sacensības tiesās pieredzējuši ISU un starptautiskās kategorijas tiesneši no Zviedrijas, Krievijas, Polijas, Itālijas, Somijas.

  • 13.decembrī – ierašanās, treniņi, akreditācija;
  • 14.decembrī - oficiālie treniņi, sacensības - Senioru un Junioru komandām obligātā programma;
  • 15.decembrī - oficiālie treniņi, sacensības- Senioru un Junioru komandām izvēles programma, citas kategorijas – brīvslidojums.
  • Apbalvošana.
  • 16.decembrī – Sacensību noslēgums, izbraukšana.

Sinhronās slidošanas sacensības visā pasaulē ir plaši apmeklētas. Skatītāji aktīvi atbalsta gan savas valsts sportistus, gan pārējos dalībniekus. Ir zināms, ka uz sacensībām Rīgā ieradīsies fani no Somijas, Krievijas un Francijas.

Latvijas sinhronās slidošanas Senior grupas komanda „Amber” izveidota 2010. gadā, kurā apvienojās individuālās disciplīnas daiļslidotājas. Pateicoties treneru, sportistu un sportistu vecāku neatlaidībai, šis skaistais, dinamiskais sporta veids Latvijā ir „iedzīvojies”. Pirmā iniciatīva par sinhronās slidošanas ieviešanu Latvijā, bija ilggadējai daiļslidošanas trenerei Marikai Nugumanovai, kura šobrīd ir Latvijas Slidošanas Asociācijas valdes priekšsēdētāja.

Saite uz sacensību mājas lapu, kurā tiks publicēti sacensību dalībnieku rezultāti.

Sacensības rīko biedrība “ Latvijas Sinhronās slidošanas attīstībai” sadarbībā ar “Latvijas Slidošanas Asociāciju” (LSA) un ar Rīgas domes izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.