Rīgā pastiprinātā režīmā uz ielām tiek lāpītas avārijas bedres; autovadītājus aicina par tām ziņot!

18. Janvāris

Rīgas domes Satiksmes departaments norāda, ka, ņemot vērā, pastāvīgi mainīgos laika apstākļus un gaisa temperatūras kritumus, avārijas bedres asfaltbetona segumā veidojas ļoti strauji - pāris stundu laikā. Bedru lāpīšanas darbi uz ielām un tiltiem norit visu gadu, bet ziemā tiek lāpītas tikai avārijas bedres.


Tradicionāli, kad norit cīņa ar sezonālajām bedrēm, pilsētniekiem rodas jautājumi par to, vai tas ir pagaidu variants... Satiksmes departaments uzsver, ka pašlaik bedru lāpīšanai tiek izmantota aukstā asfalta ieklāšanas tehnoloģija. Tas nozīmē, ka bedre pēc iespējas tiek iztīrīta, izžāvēta un tajā tiek ieklāts aukstais asfaltbetons. Galvenais avārijas remontu uzdevums ir novērts bīstamas situācijas uz ceļiem. Pilnvērtīgs remonts "pēc pilnas programmas" iespējams tikai tad, kad gaisa temperatūra stabili ir ne zemāka par +5 grādiem.

Sīkāk par to, kā norit cīņa ar sezonālajām avārijas bedrēm lasiet šeit.

Pašlaik ir svarīgi, ka informācija par bedrēm, kas pakāpeniski veidojas uz ielu un tiltu braucamajām daļām, operatīvi nonāktu līdz speciālistiem!

Tāpēc aicinām autovadītājus dalīties ar informāciju ne tikai sociālajos tīklos, bet arī zvanīt pa Satiksmes vadības centra diennakts bezmaksas tālruni: 80003600!

Foto: RD Satiksmes departaments

Foto: RD Satiksmes departaments