Rīgā otro reizi norisināsies lielās labdarības Sporta spēles bērnu namiem

22. Augusts, 2018

30.augustā Rīgā norisināsies lielais labdarības pasākums - otrās sporta spēles "Energy party" pusaudžiem no bērnu namiem un nelabvēlīgām ģimenēm. Kopā ar pusaudžiem pasākumā piedalīsies arī pieaugušie - 60 brīvprātīgie, kas apvienosies labam darbam un pavadīs dienu kopā ar jauniešiem. Sporta spēļu organizatori - bāreņu un audžu ģimeņu atbalsta Centrs Sirota.lv.


Pasākums ir unikāls ar savu ideju un dalībnieku skaitu, kas šogad pulcēs bērnus no 10 bērnu namiem no Rīgas, Elejas, Jūrmalas un Rēzeknes. Kopā piedalīsies ap 200 cilvēku.

Organizatori jau otro reizi realizēs galveno “Energy Party” ideju, kad veselu dienu, pieaugušie ar jauniešiem no bērnunamiem spēlē futbolu, florbolu, dejo Zumbu, velk virvi, piedalās stafetēs un tur īkšķus par savām komandām.

Šāds pasākums notika tikai vienu reizi, pirms gada pēc Centra Sirota.lv iniciatīvas. Un tas bija tik veiksmīgs, ka šogad jau paši jaunieši izrādīja iniciatīvu atkārtot Sporta spēles.

Foto: publicitātes

Katrīna Levita – Centra Sirota.lv pārstāve:

"Pēc bērnu namu lūguma šogad esam palielinājuši dalībnieku skaitu un paplašinājuši vecuma grupu. Ja pagājušajā gadā piedalījās bērni no 6 bērnu namiem 12-16 gadu vecumā, šogad jau plānojam redzēt dalībniekus no 10 bērnu namiem 12-18 gadu vecumā. Esam sastapušies ar to, ka pusaudžus ir diezgan grūti iesaistīt kaut kādos pasākumos. Tāpēc mums priekšā bija diezgan sarežģīts uzdevums. Kopā ar bērnu namu direktoriem sēdējām un domājām, kādā formātā rīkot pasākumu šī vecuma bērniem līdz nolēmām rīkot sporta sacensības, kurās bērni no dažādiem bērnu namiem tiks apvienoti komandās ar pieaugušajiem. Mēs esam pārliecināti, ka tieši tādi pasākumi, kuros piedalās pieaugušie, ir ļoti vērtīgi bērnu namu bērniem."

Vissvarīgākais “Energy Party” mērķis ir izdarīt tā, lai paši pusaudži kļūtu aktīvi dalībnieki šajā projektā, kas nozīmē – iemācīties spēlēt komandā, prast komunicēt un sarunāties ar citiem, līdz šīm varbūt pavisam nepazīstamiem cilvēkiem, pie tam gan ar sava vecuma pusaudžiem, gan ar pieaugušajiem brīvprātīgajiem. Tāpēc Sporta spēlēs iesaistās tik daudz pieaugušo brīvprātīgo - sportisti, treneri, tiesneši, dīdžejs, pasākuma vadītāji, fotogrāfi, videooperators, Zumba instruktori un asistenti - viņi visi centīsies padarīt šo dienu par jauniešiem neaizmirstamu.

Foto: publicitātes

Kaspars Jasinkevičs — Rīgas pašvaldības bērnu un jauniešu centra direktors:

“Tāda veida pasākumi ir ļoti svarīgi bērniem no bērnu namiem. Pateicoties tiem, bērni spēj iemācīties strādāt komandā, komunicēt savā starpā, iepazīties viens ar otru un sadraudzēties. Sporta spēles ne tikai attīsta ķermeni fiziski, bet arī palīdz attīstīties intelektuāli, jo vajag loģiski domāt, izdomāt stratēģijas.”
Jāatzīmē, ka šo plaša mēroga projektu realizē Centra Sirota.lv brīvprātīgie ar Rīgas domes Labklājības departamenta atbalstu par Centra piesaistītajiem līdzekļiem ziedojumu un sponsorēšanas veidā.

Sporta spēles atbalsta Rīgas domes Labklājības departaments, Rīgas domes Bērnu un jauniešu centrs, Latvijas florbola asociācija, Tribal.lv, Cido, Fun Studio, Zelta rudens tipogrāfija, Fialka Flowers, Ieliecmaisā.lv, Piepūšamie.lv, Mobilā atpūta, Konditoreja Enhars, Pro-Baltic, Geka, Jakubini, Strong apsardze.

Plašāk par pasākumu lasiet šeit.

Centrs Sirota.lv ir Latvijas labdarības organizācija, kas darbojas kopš 2013.gada. Sirota.lv realizē bāreņu un audžu ģimeņu atbalsta projektus. Centrs Sirota.lv saņēma Rīgas domes apbalvojumu konkursā "2017.gada brīvprātīgais". Plašāka informācija www.sirota.lv, https://www.facebook.com/Sirota.lv/