Rīgā notiks starptautiskas sacensības galda tenisā jauniešiem

5. Februāris

No 14. līdz 16.februārim Rīgā jau astoto reizi norisināsies prestižās starptautiskās sacensības galda tenisā jauniešiem “Rīgas domes kausa izcīņa 2020”. Sacensības notiks Oskara Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolas sporta zālē Rīgā, Skrindu ielā 1.


Par medaļām cīnīsies vairāk kā 350 jaunieši no 17 valstīm. Sacensībās piedalīsies pārstāvji no Anglijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Igaunijas, Indijas, Islandes, Itālijas, Izraēlas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Moldovas, Norvēģijas, Polijas, Ukrainas, Uzbekistānas un Zviedrijas.

“Priecē, ka ar katru gadu sacensību līmenis aug gan spēlētāju meistarības, gan dalībnieku skaita ziņā. Pateicoties sadarbībai, kas izveidojusies ar Ķīnas vēstniecību Latvijā, tika uzaicināti arī jaunie sportisti no Ķīnas, kuri gan nevarēs ierasties saistībā ar koronavīrusa ierobežošanas pasākumiem. Taču arī bez Ķīnas spēlētājiem Latvijas jaunajiem galda tenisistiem būs daudz cienīgu pretinieku. Latvijas komanda šogad cer uz Rīgas BJSS “Rīdzene” audzēkņu Sabinas Musajevas un Daniela Kogana panākumiem, kuri pagājušajā gada sacensībās ieguva medaļas. Gribētos sagaidīt rezultātus arī no Franciskas Liniņas, Artūra Spaļa un Denisa Vasiļjeva”, skaidro Latvijas Galda tenisa federācijas prezidente Ina Jozepsone.

“Rīgas domes kausa izcīņa 2020” ir svarīgākās starptautiskās sacensības galda tenisā jauniešiem Latvijā, kuras tiek rīkotas ar nemainīgu Rīgas domes atbalstu, sniedzot iespēju jaunajiem sportistiem pārbaudīt savu meistarību, spēlējot pret spēlētājiem no dažādām pasaules valstīm.

Aicinām līdzjutējus atbalstīt Latvijas jauniešus klātienē, vai vērojot sacensību video tiešraides internetā.

“Rīgas domes kausa izcīņa 2020” sacensības notiks trijās vecuma grupās:
14.februārī, piektdienā spēlēs 2008.gadā dzimušie zēni un meitenes;
15.februārī, sestdienā spēlēs 2005.-2007.gadā dzimušie zēni un meitenes;
16.februārī, svētdienā spēlēs 2002.-2004.gadā dzimušie zēni un meitenes.
Sacensību sākums ir no plkst.9:30 katru dienu, taču aizraujošāko sacensību daļu –finālspēles būs iespējams vērot katru dienu pēc plkst.15.00.

Interneta tiešraide tiks nodrošināta vietnēs www.lgtf.lv un www.galdateniss.lv, tāpat finālspēles 16. februārī, svētdien ierakstā varēs vērot www.sportacentrs.com.

Pagājušā gada sacensībās 13 valstu konkurencē sudraba medaļu ieguva Sabina Musajeva, 2018.gada Latvijas čempione sieviešu vienspēlēs, tāpat Daniels Kogans ieguva dalīto trešo vietu. Abi spēlētāji pārstāvēja Rīgas 3.BJSS. Sacensību kopvērtējumā uzvaras laurus plūca Ukrainas izlase, otrajā vietā atstājot Polijas Varmijas-Mazūrijas vojevodistes komandu, un trešajā – Baltkrievijas pilsētas Grodno spēlētājus. Rīgas 3.BJSS komanda no Latvijas ierindojās septītajā vietā.
Plašāka informācija par “Rīgas domes kausa izcīņa 2020” dalībniekiem un rezultātiem pieejama www.lgtf.lv un www.galdateniss.lv.