Rīgā notiks starptautiskās adžiliti sacensības "Rīgas mēra kauss"

27. Aprīlis, 2017

Šajās garajās brīvdienās (29.-30. aprīlī un 1. maijā) sporta kompleksa «Ķeizarmežs» (Ezermalas iela 30, Rīga) stadionā notiks starptautiskās sacensības suņu sporta adžiliti "Rīgas mēra kauss". Trīs dienu laikā adžiliti iesācēji un meistari (pasaules un Eiropas čempionātu dalībnieki un uzvarētāji/ godalgotu vietu ieguvēji) parādīs savu veiklību, precizitāti un azartu adžiliti trasēs, kuras tiesās tiesnese no Somijas - Sari Mikkila.


Vairāk kā simts sportistu pāri no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas un Somijas cīnīsies par sacensību galveno balvu - Rīgas mēra kausu. Trīs auguma kategorijās (mazie, vidējie, lielie) varēs redzēt un iepazīt tādas populāras adžiliti šķirnes kā borderkollijus, šeltijus, parson-larsens terjerus, ka arī tādas retas šķirnes kā Horvātijas un Holandes aitu suns, pumi, miniatūrais bulterjers, vipets, un daudzas citas. Apmeklētāji varēs just līdzi saviem favorītiem, kamēr viņi pārvarēs trasi.

Foto: publicitātes

Adžiliti - (angļu. agility - ātrums, veiklība) ir ļoti aizraujošs un azartisks suņu sporta veids, kurš strauji gūst popularitāti visā pasaulē un Latvijā.

Sportists vada savu suni pa šķēršļu trasi tiesneša noteiktajā secībā. Tiesnesis vērtē izpildes precizitāti un pareizību, bet hronometristi uzņem laiku katram pārim. Uzvar tas pāris, kurš veiks trasi ātrāk par citiem un bez kļūdām.

Foto: publicitātes

Saimnieks nedrīkst pieskarties ne sunim, ne šķēršļiem, bet vadīt suni drīkst tikai ar balsi, žestiem un ķermeņa valodu, kas prasa no abiem komandas locekļiem – cilvēka un suņa – veiklību un reakcijas ātrumu.

Visiem sacensību viesiem būs unikāla iespēja palīdzēt Liepājas dzīvnieku patversmei "Dzīvnieku aizsardzības grupa". Sacensību laikā strādās patversmes stends ar ziedojumu kastīti.

Nāciet atbalstīt četrkājainos draugus!

Sacensību starts 29., 30. aprīlī un 1. maijā – plkst. 9.00. Ieeja - bezmaksas.

Sacensību organizatori: Latvijas Aitu un Ganu Suņu Audzētāju Klubs (LAGSAK) un biedrība "Suņu sporta attīstības centrs" (SSAC), pasākums tiek rīkots ar LiveRīga atbalstu.

Kontaktinformācija: Lidija Beļajeva, +371 26730294, ssac.lv@gmail.com.

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes

Foto: publicitātes