Rīgā notiks Mātes dienai veltīti koncerti un svētku pasākumi

9. Maijs

Svētdien, 12. maijā, kad šogad tiks atzīmēta Mātes diena, Rīgas kultūras centros un Sv.Pētera baznīcā notiks vairāki koncerti un sirsnīgi pasākumi veltīti māmiņām un vecmāmiņām. 19. maijā apmeklētāji gaidīti arī ģimenes dienai veltītā pasākumā kultūras centrā „Mazā ģilde”. Ieeja svētku pasākumos ir bez maksas.


Foto: Riga.lv

Svētdien Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” apmeklētāji aicināti uz koncertu „Igo: Mātei”, savukārt VEF Kultūras pilī gaidīts ikviens koru mūzikas cienītājs, jo koncertā „Viss, kas (d)zied” uzstāsies vairāki kori, solisti un instrumentālisti. Piedaloties solistēm Inetai Rudzītei, Elzai Marijai Rudzītei un mūziķiem Maritai Karpai un Laurai Zimkai, kultūras centrā „Iļģuciems” skanēs koncerts „Bez mīlestības nedzīvojiet”. Kultūras centrā „Mazā ģilde” apmeklētājus priecēs jauniešu vokālais ansamblis „Kolibri”, čelliste Inita Malnača un pianists Māris Trejs koncertā „Kā debesis…”

Šajā dienā māmiņas un vecmāmiņas aicinātas uz koncertu „…atkal logā zvaigznes spulgo”, kas notiks Rīgas Sv. Pētera baznīcā. Koncertā piedalīsies septiņi Rīgas vīru kori: „Gaudeamus” (diriģents Ivars Cinkuss), „Dziedonis” (diriģents Uldis Kokars), „Tēvzeme” (diriģents Tālivaldis Gulbis), „Frachori” (diriģents Andrejs Mūrnieks), „Silvicola” (diriģents Aivars Opincāns), „Absolventi” (diriģents Edgars Vītols), „Latvis” (diriģents Edgars Račevskis). Īpašie viesi būs Rīgas Doma zēnu koris, (Mārtiņš Klišāns), Jānis Laurs (čells) un Juris Vizbulis (tenors). Koncertmeistare Sarmīte Ārenta, koncerta mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss. Programmā izskanēs latviešu komponistu — Pētera Vaska, Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna, Jāņa Kalniņa, Maijas Einfeldes, Uģa Prauliņa, Valdemāra Ozoliņa un Pētera Barisona — skaņdarbi. Šo koncertu rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvalde. Bezmaksas ielūgumi no 7. maija saņemami baznīcas kasē.

Jauks svētku koncerts „Nākam mēs no šūpļa dziesmas” būs arī Rīgas Latviešu biedrības namā, bet koncertzālē „Ave Sol” ikviens gaidīts koncertuzvedumā „Pasaules tautu šūpuļdziesmas”, kuras kopā ar jaukto kori „Laudate”, instrumentālistiem, Rīgas Kamerorķestri izpildīs solisti Sniedze Kaņepe un Jānis Kurševs.

Svētku dienā, 12. maijā, Mātes un ģimenes dienai veltīts pasākums – bērnu rīts – risināsies muzejā „Rīgas Jūgendstila centrs”. Ar mūziķi un pedagoģi Ilgu Reiznieci kopīgās dziesmās, dančos un rotaļās daudzināsim pavasari un uzzināsim, ko dara dažādās dabas mātes – Vēja māte, Meža māte, Putnu māte. Kā allaž, Ilgas Reiznieces krājumā būs arī dažnedažādi mūzikas instrumenti, kurus iemēģināt varēs ikviens pasākuma dalībnieks.

Savukārt 19. maijā, kad atzīmēsim Ģimenes dienu, apmeklētāji gaidīti kultūras centrā „Mazā ģilde” koncertā „Mēs nākam no bērnības”. Tajā uzstāsies bērnu un jauniešu vokālais ansamblis „Podziņas”, Māris Pūris un deju studijas „Top Tap Company” dejotāji, kā arī Ādažu Mākslas un mūzikas skolas audzēkņi un burvju mākslinieks Dante Pecolli.

Mātes un ģimenes dienai veltītos pasākumus atbalsta Rīgas pašvaldība, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Pasākumu programma pieejama tīmekļa vietnē: www.kultura.riga.lv