Rīgā notiks čempionāts airēšanas slalomā

3. Oktobris, 2017

Sestdien, 7.oktobrī Rīgas pilsētas kanālā, posmā starp Bastejkalnu un K.Valdemāra ielu jau  47.reizi norisināsies starptautiskais Rīgas čempionāts un jaunatnes meistarsacīkstes airēšanas slalomā. 


Dalību  sacensībās pieteikuši airētāji no sešām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Ukrainas un Baltkrievijas, kas jau vien liecina par to, ka sacensības būs gana spraigas un interesantas ne tikai pašiem sportistiem, bet arī skatītājiem un līdzjutējiem.

Sacensību sākums plkst.11.00. Dalībnieki startēs divās plūsmās - dienas pirmajā daļā sacensību trasē dosies junioru vecuma grupas jaunie censoņi, savukārt pēcpusdienā savus spēkus cīņā par čempionu tituliem rādīs pieaugušo vecuma grupas sportisti.    

Sacensības tiek organizētas ar mērķi popularizēt airēšanas slalomu, nostiprināt starptautisko sadarbību sporta jomā, noskaidrot labākos airētājus pieaugušo un jauniešu konkurencē, kā arī sniegt iespēju rīdziniekiem un pilsētas viesiem vērot un līdzi just spraigām sporta sacensībām pašā pilsētas centrā. Sacensības organizē biedrība Rīgas airēšanas klubs sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu. 

Airēšanas slaloms ir sporta veids, kurā ar speciālu laivu paredzēts manevrēt starp virs trases iekārtiem vārtiem, finišā nonākot iespējami īsākā laika posmā.