Rīgā notika pirmais jauniešu ideju festivāls

30. Janvāris, 2018

Ceturtdien, 25.janvārī VEF Kultūras pilī pirmo reizi norisinājās Rīgas jauniešu ideju festivāls "Mana! Rīga", kas vienkopus pulcēja vairāk kā 150 jauniešu. Rīgas jauniešu ideju festivāls ir Rīgas domes iniciatīva, lai apkopotu jauniešu idejas un ieteikumus Rīgai darbā ar jauniešiem, kurus paredzēts iekļaut nākamajā darba ar jaunatni plānošanas dokumentā. Ideju festivāla laikā Rīgas jaunieši izteica savas idejas un ieteikumus brīvā laika pavadīšanas iespēju uzlabošanai, jauniešu iesaistei uzņēmējdarbībā un par iespējām ārvalstīs dzīvojošajiem Rīgas jauniešiem atgriežoties.


Iedvesmojoties no pieredzes stāstiem, festivāla laikā Rīgas jaunieši izteica dažādus ieteikumus, kuri bija vērsti kā uz Rīgas, tā arī uz konkrētu apkaimju attīstību. Piedaloties darba grupās par Rīgas apkaimju attīstību, vēršot vairāk uzmanību tieši uz sporta, kultūras, vides un publiskās infrastruktūras iespējām, jaunieši izteica gatavību darboties un brīvprātīgi palīdzēt, lai uzlabotos Rīgas infrastruktūra un būtu vairāk pieejamas aktīvās zonas, kur atpūsties brīvajā laikā un organizēt radošās un sporta aktivitātes.

“Es, labprāt, vairāk piedalītos šādos jauniešu ideju festivālos, kur kopīgi ne tikai radītu idejas, bet arī paši iesaistītos Rīgas attīstīšanā. Jo es ar draugiem gribētu panākt lai mūsu apkaimē būtu vairāk nojumes pieturvietās,” apņēmības pilns ir Reinis no Centra rajona.

Noslēdzoties Rīgas domes veidotajam ideju festivālam, noskaidrojās, ka Rīgā ir daudz aktīvu jauniešu, kuri ir gatavi dalīties ar savu viedokli un, galvenokārt, iesaistīties Rīgas un tās apkaimes attīstībā, kas nozīmē, ka biežāk jāveido šādi ideju festivāli, kur jauniešiem ir iespēja dalīties ar savām idejām. Diskusijās izteiktās idejas tuvākajā laikā tiks apkopotas, lai izvērtētu, kuras no tām varētu tikt ieviestas jau tuvākajā laikā.

Līdztekus tam, lai atvieglotu un paātrinātu komunikāciju ar Rīgas pašvaldību, jaunieši tiek rosināti savas idejas, priekšlikumus un jautājumus turpmāk iesniegt interneta portālā www.facebook.com Rīgas jauniešu centra “Kaņieris” lapā. Centra darbinieki tos pēc piekritības nodos atbildīgajām pašvaldības struktūrām.