Rīgā noritēs vēsturisko zobenu cīņu pasaules čempionāts

30. Novembris, 2018

"Historical Medieval Battle" (HMB) jeb Vēsturiskā viduslaiku cīņa (VVC) ir salīdzinoši jauna disciplīna, kurai nekur pasaulē nav analogu un kas strauji attīstās, un gūst arvien lielāku popularitāti. Jau rīt, 1. decembrī Rīgā pirmo reizi noritēs Pasaules čempionāts vēsturiskajās zobenu cīņās junioriem (no 12 līdz 17 gadiem), kas pulcēs vairāk kā 100 cilvēkus no dažādām valstīm, savukārt organizatori cer, ka galvaspilsēta kļūs par starptautiskā turnīra jaunajām mājām.


Čempionātā piedalīsies sportisti no tādām valstīm kā Moldova, Vācija, Francija, Čehija, Ukraina, Krievija, Polija, Baltkrievija un, protams, Latvija. Šāda līmeņa sacensības Latvijā ir retums, tāpēc rīkotāji aicina ikvienu interesentu uz Rīgas Nacionālo sporta manēžu (Kojusalas iela 9) rīt, 1. decembrī, plkst. 12.00.

Ieeja skatītājiem bez maksas!

Jāatzīmē, ka vēsturnieku, sportistu un cilvēku, kuri aizraujas ar viduslaikiem un nodarbojas ar vēsturisko rekonstukciju, komanda ir atvērta jauniem paziņām. Ikviens interesents, pat bez jebkādas fiziskās sagatavotības un īpašām prasmēm, var kļūt par vēsturiski sportiskās kustības daļu. Nodarbībās piedāvās nepieciešamo aprīkojumu - roku, kāju, ķermeņa un galvas sargus, kā arī vairogu un zobenu. Tas viss ir veidots no viegliem polimēriem materiāliem, kas traumatismu šajā disciplīnā samazina gandrīz līdz nullei.

Vairāk informācijas - šeit.